Tollaslabda: sűrű időszak előtt a korosztályos versenyzők

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2025.02.23. 09:06
null
Sűrű időszak következik a korosztályos tollaslabdázóknak, akikre világversenyek is várnak idén.

Az idén 65 éves Magyar Tollaslabda Szövetség által megszervezett U19-es Multi Alarm nemzetközi bajnoksággal megkezdődött február első felében a sportág korosztályos képviselőinek európai versenyidénye. Pécsen népes mezőny gyűlt össze, összesen 161-en neveztek. A magyar indulók közül Szabó Zsófi érte el a legjobb eredményt, aki egyesben a fináléig masírozott, amelyben végül döntő szettben kapott ki a francia ellenfelétől.

Az esemény – ahogyan írtuk – az első állomása volt a nemzetközi bajnokságok sorának,

a következő hetekben Spanyolországban és Cipruson is találkoznak a legjobb juniorkorú tollaslabdázók,

akiknek április végén korosztályos országos bajnokságot is rendeznek, az U11-esekével együtt, szintén Pécsen.

Az U19-eseknek tavaly rendeztek Európa-bajnokságot, így idén nem lesz Eb-jük, világbajnokság viszont igen; India ad otthont októberben az idei célversenynek.

Mesterházy Milán és Szabó Zsófi Forrás: MTLSZ

Az U17-esekre is nagy feladatok várnak, akik a juniorokhoz hasonlóan számos nemzetközi versenyen megmutathatják majd magukat a folytatásban.

Március első felében

Cegléden startol az U17-es International Series,

az I. Living Sport nemzetközi bajnokságon szintén népes mezőny várható, míg a korosztály hazai képviselőinek kiemelt fontosságú lesz az ob is, amire május elején kerül sor, szintén a ceglédi csarnokban.

Az U17-eseknek az Európa-bajnokság lesz az idény célversenye,

amit biztosan az év második felében rendeznek meg. Ennek kapcsán hamarosan érkeznek bővebb információk, legalábbis az európai szövetség ígérete szerint.

(Kiemelt képünk forrása: MTLSZ)

 

 

Legfrissebb hírek

Cselgáncs: ötödik és hetedik hely a szófiai ifjúsági vb nyitó napján

Utánpótlássport
1 órája

Atlétika: az U20-as Eb-n remekeltek, de nem érnék be ennyivel

Utánpótlássport
9 órája

Cselgáncs: kezdődik az ifjúsági világbajnokság Szófiában

Utánpótlássport
21 órája

Öttusa: Szécsi Nemere az U17-es után az U19-es vb-t is megnyerte

Utánpótlássport
23 órája

Tollaslabda-vb: Sándorházi nem jutott a 32 közé

Egyéb egyéni
Tegnap, 13:34

Labdarúgás: négy meccsen 622 fiatalperc az NB I 5. fordulójában

Utánpótlássport
Tegnap, 9:09

Birkózás: Terék Gerda vb-bronzzal búcsúzott az U20-as korosztálytól

Utánpótlássport
2025.08.25. 20:49

Úszás: Jackl és Rácz érmei hiányoznak – Sós Csaba

Utánpótlássport
2025.08.25. 14:43
Ezek is érdekelhetik