Vízilabda: vb-elődöntős az U18-as leányválogatott

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
2024.09.20. 16:51
Lendvai Natasa vezérletével egy góllal legyőzte az olaszokat az U18-as leányválogatott a kínai vb negyeddöntőjében.

Pénteken az olaszokkal játszott negyeddöntőt az U18-as leány vízilabda-válogatott a korosztály csengtui világbajnokságán.

Dr. Sike József együttese az elmúlt három világversenyét megnyerte, így nem meglepő, hogy

a magyar csapat ellen mindegyik ellenfél kettőzött erővel küzd a sikerért.

Így volt ez az olaszokkal is, akik igyekezték megnehezíteni a mieink dolgát, és végig kiélezett mérkőzésre kényszerítették Hajdú Katáékat.

Vb-elődöntőre készülhetnek az U18-as lányok Forrás: World Aquatics

A félidőben 5–5 volt az állás, a negyedik negyed pedig 9–9-nél kezdődött. Az utolsó percben aztán az egész találkozón pazarul pólózó Lendvai Natasa bombájával lett

12–11 ide, és ez maradt a végeredmény is.

Lendvai öt góllal járult hozzá a diadalhoz, Hajdú hármat vállalt magára, de az egész csapatot illeti a dicséret. A magyar lányok a negyeddöntőben tíz emberhátrányt kivédekezve nyertek, és készülhetnek a spanyolok elleni elődöntőre.