Vízilabda: kiütéses győzelem Új-Zéland ellen az U18-as leány-vb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.09.17. 16:50
Tizenhárom góllal verte az új-zélandiakat az U18-as leány vízilabda-válogatott a kínai korosztályos világbajnokság második csoportmeccsén.

Miután a dr. Sike József vezette U18-as leány vízilabda-válogatott az első meccsen ötméteresekkel kikapott az amerikaiaktól, kedden az új-zélandi csapat ellen folytatta szereplését.

A mieink az első negyed után már 4–0-ra vezettek, majd a félidőben 7–1 állt az eredményjelzőn. A magyar lányok aztán a folytatásban sem lassítottak, és végül kiütéses győzelmet aratva 17–4-re nyertek. A mezőny legeredményesebbjeként Hajdú Kata négy gólig jutott.

Folytatás szerdán 11:30-tól Ausztrália ellen a csoportkör zárásaként.

U18-AS LEÁNY-VILÁGBAJNOKSÁG, CSENGTU (KÍNA)
B-csoport, második forduló
Magyarország–Új-Zéland 17–4 (4–0, 3–1, 5–1, 5–2)
Gólszerzők:
 Hajdú K. 4, Varró, Lendvai N. 3-3, Kardos L. 2, Horváth Zs., Lendvay Z., Kardos D., Horváth L., Gulyás-Oldal