Ökölvívás: adott a lehetőség a kitörésre a Kőbánya Box Clubban

N. D. utanpotlassport.huN. D. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2024.08.07. 18:21
null
A nehéz helyzetben lévő gyerekekért is dolgoznak a Kőbánya Box Club edzői, akik számos versenyzőt „adtak” már a korosztályos válogatottaknak.

Közel másfél évtizede képzik a fiatal ökölvívókat a Kőbánya Box Clubban, amelynek pesterzsébeti termében minden nap nagy a mozgolódás és a hangzavar, hiszen számos fiatal jár tréningezni az egyesületbe.

Svasznek Jenő mesteredzőt az ökölvívásban jártas embereknek nem kell bemutatni, a 77 esztendős tréner a mai napig a tőle megszokott törődéssel, figyelemmel és – nem utolsósorban – szakértelemmel foglalkozik a Kőbányai SE szakosztályának utánpótlásával, ahogyan a vezetőedző, Kovács Mária is, aki az egyik legsikeresebb magyar ökölvívó: kétszeres világ- és négyszeres Európa-bajnokként igyekszik átadni a tapasztalatait a fiataloknak.

„2010 óta működik az egyesületünk, azóta folyamatosan lépkedünk előre a hazai ranglistán. Ötödik éve már, hogy a legjobb öt szakosztály között végzünk az adott évad végén, ez százhúsz közül nagyon jó eredmény – mondja Kovács az Utánpótlássportnak. –

A Turbucz Gábor által vezetett szakosztályban magas létszámmal, naponta 50-60 gyerekkel foglalkoznak az edzők.

„A legelső, hogy a fiatalokkal megszerettessük a mozgást – folytatja Kovács. – Az edzőnek komoly pedagógiai érzékkel kell rendelkeznie, az tartja majd itt a gyerekeket. Ezt követően jöhetnek a különböző, ökölvívás-specifikus képzések, ám előtte még a koordinációt, az alap állóképességet fejlesztjük, csak utána következik a boksz. Ez a sportág még mindig óriási kiugrási lehetőség.

A korosztályos nemzeti csapatokba szinte folyamatosan adunk bokszolókat, világ- és Európa-bajnokságon is részt vehettek már. A legfontosabb, hogy vannak olyan tanítványaink, akik már öt-hat éve nálunk készülnek. látom bennük a lehetőséget, hogy akár majd felnőttkorosztályban is megállják a helyüket!”

(kiemelt képünk forrása: Kőbánya Box Club)

 

Legfrissebb hírek

Kézi: dupla kerettel készül az ifjúsági leányválogatott

Utánpótlássport
2 órája

Asztalitenisz: Eb-bronzérmes a magyar ifjúsági fiúcsapat

Utánpótlássport
13 órája

Kézilabda: magyar győzelem a középdöntőben az U19-es leány Eb-n

Utánpótlássport
14 órája

Judo: az ifi Eb-bronz után Fedora Ferenc éremért utazik az EYOF-ra is

Utánpótlássport
17 órája

Miként sodorjuk veszélybe 4000 gyermek sportolását?

Egyéb egyéni
22 órája

Úszás: cápák úsztak a gyermekek előtt

Utánpótlássport
22 órája

Asztalitenisz: nyolc között az ifjúsági csapatok az Eb-n

Utánpótlássport
2025.07.13. 22:56

Kosár: helytállt az amerikaiak ellen az U19-es leányválogatott a vb-n

Utánpótlássport
2025.07.13. 22:13
Ezek is érdekelhetik