Kosár: kikapott az U16-os leányválogatott a hazai Eb negyeddöntőjében

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.08.21. 21:01
A második félidőt a finnek bírták jobban, így a magyar válogatott 11 pontos vereséget szenvedett a Miskolcon zajló U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A mieink az 5-8. helyért folytatják.

Miután a nyolcaddöntőben az U16-os leány kosárlabda-válogatott magabiztosan legyőzte a horvátokat, szerda este az elődöntőbe jutásért a finnek vártak a mieinkre a hazai rendezésű korosztályos Eb-n.

A negyeddöntőig százszázalékos mérleggel eljutó északiak kezdték jobban a meccset, az első negyed után 11–7-re vezettek. Majd a nagyszünetre ebből a hátrányból sikerült egy pontot lefaragni (26–29). A második félidőre nagy elánnal jöttek ki Czirják Szilvia szövetségi edző tanítványai, akik a vezetést is átvették, és a harmadik tíz perc felénél járva öt ponttal már a magyar lányok álltak jobban (42–37). Azonban a negyed utolsó négy és fél percében mindössze négy pontot dobtak a mieink, és ezt finnek meg is büntették, így az újabb fordulat után a záró szakasz 51–46-os vendégelőnyről vette kezdetét. A végjátékban az ellenfél nem engedte ki a kezéből a vezetést,

a magyar válogatott végül 71–60-as vereséget szenvedett a legjobb nyolc között.

Legeredményesebb magyar játékosként Ocsenás Móna 13 pontig jutott.

Folytatás az 5-8. helyért zajló helyosztókon, amelynek első körében pénteken az olasz-belga negyeddöntő vesztese vár a mieinkre.