Kosár: hosszabbításban nyert az U16-os leányválogatott a hazai Eb-n

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.08.17. 20:49
Kiélezett végjátékban, hosszabbítás után legyőzte az izraelieket az U16-os leány kosárlabda-válogatott a miskolci korosztályos Európa-bajnokság második játéknapján.

A franciák elleni vereség után a Czirják Szilvia vezette magyar válogatott szombat este az izraeli csapattal találkozott a hazai rendezésű U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

Az első meccsen a görögöket simán verő izraeliek kezdtek jobban, az első negyed után 18–15-re vezettek. Majd a második etapban mieink átvették az irányítást, és miután tizenegy ponttal megnyerték ezt a felvonást, így a nagyszünetben 37–29-es magyar előny állt az eredményjelzőn. A fordulást követően már 45–29-re is elhúzott válogatottunk, viszont a harmadik tíz perc végére ez a különbség hétre csökkent (47–40). Ezután a végjátékban az ellenfél tovább faragta hátrányát, majd a vezetést is átvette a végéhez közeledve (55–57), mígnem 13 másodperccel a vége előtt Rigó Dorina kiegyenlített (57–57).

Jöhetett a hosszabbítás, amelyet a magyar lányok bírtak jobban, és végül 73–67-es győzelmet arattak.

A mieink legeredményesebbjeként Ocsenás Móna, Kecsmárik Olívia és Csaplár-Nagy Lara egyaránt 16-16 ponttal zárt.

Folytatás vasárnap 18 órától a görögök ellen.