Vízilabda: ötméteresek után vb-elődöntős az U16-os leányválogatott

UP-info  utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
2024.07.02. 19:04
Az U16-os leány vízilabda-válogatott ötméteresekkel győzte le a görögöket a korosztály manisai vb-jének negyeddöntőjében.

Kedden a görög csapattal játszott negyeddöntőt az U16-os leány vízilabda-válogatott a korosztály manisai világbajnokságán.

Csicsáky Vince együttese jól kezdte a meccset, az első negyed végén 3–1-re, félidőben pedig 5–3-ra vezetett. A magyar válogatott védekezésben is támadásban kiegyensúlyozott játékot mutatott, a harmadik negyedben felváltva estek a gólok, az utolsó játékrész 10–7-nél kezdődött.

A záró negyedben a csapatkapitány Kenéz Kincső talált be először, de a magyar lányok a négygólos vezetés tudatában sem nyugodhattak meg, mert a görög csapat rövid időn belül háromszor is eredményes volt. Sőt, a hellénnek a egy perccel a vége előtt egyenlítettek, a hajrában pedig nem esett gól, így

12–12 után ötméteresekkel dőlt el a továbbjutás.

A magyar csapatból Alaksza Kinga, Keszthelyi Sára, Füle Barbara és Kenéz is belőtte a sajátját, a görögök pedig kétszer is hibáztak, így Magyarország jutott az elődöntőbe.

A lányok szerdán a horvátokkal mérkőznek a döntőbe jutásért.

U16-os leány világbajnokság, Manisa
Negyeddöntő
Magyarország–Görögország 16–14 (3–1, 2–2, 5–4, 2–5, 4–2) – ötméteresekkel
Magyar gólok: Kenéz 4, Keszthelyi 2, Füle, Hetzl, Kiss, Nagykereki-Kerekes, Szalkai, Urbin 1-1.

(Kiemelt képünkön: Kenéz Kincső Forrás: MVLSZ)