Labdarúgás: több mint 1400 fiatalperc az NB I utolsó fordulójában

Bruckner Máté utanpotlassport.huBruckner Máté utanpotlassport.hu
2024.05.21. 08:54
A labdarúgó NB I harmincharmadik fordulójában 1461 percet kaptak a 2003-ban vagy annál később született magyar játékosok. A legtöbb játéklehetőséget a Debrecenben kapták a fiatal játékosok.

A hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokság harminckettedik fordulójának szemléjével folytatjuk a 2003-ban, vagy annál később született magyar futballisták játéklehetőségéről szóló sorozatunkat. Az adatokat az MLSZ Adatbank szolgáltatta.

Az utolsó forduló első mérkőzésén a 12. helyezett Mezőkövesd fogadta az MTK Budapestet, a találkozó 1–1-es döntetlennel végződött. A hazai kapuban az újonc, 18 éves Juhász István állt, továbbá 72 percet játszott a 20 éves Szolgai Máté, 19-19 percig volt a pályán a 18 éves Ináncsi Milán és a 21 esztendős Kócs-Washburn Erik, illetve az utolsó 5 percre a 20 éves Szilágyi Szabolcs is beállt. A fővárosiaknál két fiatal is kezdett: a 20 éves Horváth Artúr 83 percet, a 19 éves Kovács Patrik 59 percet kapott a vezetőedzőtől.

A Fehérvárnak sok múlt a Diósgyőr elleni meccsen, ugyanis győzelem esetén biztosan dobogón végzett volna, azonban 0–0-lal zárult az összecsapás, így a negyedikek lettek a székesfehérváriak. A kezdőben nem szerepelt fiatal játékos, de 15 percre becserélték a 19 éves Pető Milánt, illetve a végjátékre a vele egyidős Tóth Tamás Videt. A DVTK-ban végig a pályán volt a 21 éves Bényei Ágoston, míg a 19 éves Jurek Gábor 66 percet játszott.

A Paks a Kisvárda elleni 2–1-es sikerével bebiztosította az ezüstérmét. A tolnaiaknál a 20 éves Vas Gábor végig játszott, a 19 esztendős Horváth Kevin pedig 3 percet kapott. A 11. helyezett Kisvárdában ismét a 21 éves Kovács Marcell védett, a 19 éves Raul-Martín Stefan egy félidőt kapott, a 17 esztendős Osztrovka Maxim pedig 10 percet.

A Puskás Akadémia bronzérmes lett az NB I-ben azzal, hogy 4–1-re legyőzte a Pancho Arénában a Derbecent. A felcsúti kapuban a 19 éves Pécsi Ármin állt,

az utolsó 7 percre pedig beállt, és gólpasszt adott a 18 esztendős Vékony Bence.

.

A DVSC-ben a 19 éves Tuboly Máté és a 20 esztendős Baranyai Nirmód végig a pályán volt. A 20 éves Vajda Botond 83 percet játszott, míg a 17 éves Hornyák Csaba 22, a 19 éves Batai Tamás 15, a 18 éves Erdélyi Benedek és a 19 éves Cibla Flórián pedig egyaránt 8 percet kapott.

A Kecskemét 2–1-re verte a Zalaegerszeget, amivel hatodik lett. A hazaiaknál a 19 éves Helmich Pál az első félidőben kapott lehetőséget, a 21 esztendős Szendrei Ágoston pedig a végjátékban állt be 4 percre. A ZTE-ben a 19 éves Gruber Zsombor és a 20 éves Németh Dániel is 19 percet játszott.

A fővárosi derbivel, a Ferencváros és az Újpest meccsével zárult a bajnoki évad; a meccset a 2–0-ra nyerték a zöld-fehérek. A 18 éves Tóth Alex 81 percet játszott, míg

az Eintracht Frankfurtba távozó Lisztes Krisztiánt az utolsó fél órára cserélték be, és tizenegyesből gólt szerzett.

az utolsó fél órára cserélték be, és tizenegyesből gólt szerzett.

Az újpesti kaput a 20 éves Molnár Zsombor védte, míg a 18 esztendős Mucsányi Miron 3 percet kapott Mészöly Gézától.

Az élvonal utolsó fordulójában ismét több mint 1400 fiatalpercet regisztrálhattunk, ami a második legtöbb az évadban. Ezen a játékhéten a Debrecen 316 percet szánt az utánpótláskorú labdarúgóinak, aminél többet egy meccsen sem játszottak a korosztályos futballisták.

A 2003-AS VAGY ANNÁL FIATALABB MAGYAR LABDARÚGÓK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 2023/24-ES ÉVADÁNAK 33. FORDULÓJÁBAN: 1461

Tóth Tamás Vid: 2

(Kiemelt képünkön: A 18 éves Lisztes Krisztián tizenegyesből volt eredményes Forrás: fradi.hu)