Kajak-kenu: beindult a magyar éremgyár a maratoni vb első napján

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.08.31. 20:00
Címkék
Elkezdődött a dániai maratoni kajak-kenu világbajnokság, az első napon pedig rögtön több utánpótláskorú magyar versenyző is érmet szerzett.

Az idei utolsó korosztályos kajak-kenu világverseny kezdődött meg csütörtök reggel a dániai Koldingban, ahol a maratonisták mérik össze az erejüket ezekben a napokban világbajnokság keretén belül. A felnőttek mellett az U23-as és az ifjúsági korosztály is megméreti magát, utóbbiban pedig már délelőtt vb-aranynak örülhettünk:

kajak egyesben Szerafin Zsófia diadalmaskodott 17,7 kilométeren, aki nem sokkal korábban az Európa-bajnokságot is megnyerte.

Szintén a futamban indult Molnár Kinga, aki viszont a rajt utáni dulakodás miatt nem tudta befejezni a versenyt.

Szintén az ifik között a kenus Kis-Batka Imola is dobogóra állhatott, ő 11,1 km-en lett második.

A felnőttek között K1 rövidkörön (3,4 km) Kőhalmi Emese és Kolozsvári Brúnó is bejutott az előfutamából a döntőbe; előbbi a negyedik, utóbbi a tizedik helyen fejezte be a finálét kora este.

Az ifik között fiú C1 14,4 kilométeren két éremnek is tapsolhattunk: Pluzsik Mihály első, Méri Botond harmadikként ért célba a döntőben.

A részletes eredmények ITT érhetők el.

(Kiemelt képünkön: Szerafin Zsófia (középen) Forrás: MKKSZ)

Legfrissebb hírek

„Cserben hagytam magamat. Cserben hagytam a csapatot" – Norris idiótának érzi magát

F1
2 perce

Férfi röplabda Extraliga: a címvédő és a kupagyőztes játssza a döntőt

Röplabda
30 perce

Nincs meglepetés, észak-amerikai döntő lesz a női hoki-vb-n

Jégkorong
43 perce

Kiütötte a Ferencváros az eddigi éllovas ETO FC Győrt a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
46 perce

Nagy verésbe szaladt bele az anyagi gondokkal küzdő Szolnoki MÁV az NB III-ban

Labdarúgó NB II
1 órája

Férfi kézi NB I: hatgólos hátrányból mentett pontot az Eger

Kézilabda
1 órája

Tizenkét perc alatt három gól – az Aston Villa a Newcastle-n „bosszulta meg” a BL-kiesést

Angol labdarúgás
1 órája

Jégkorong: kezdődik a fehérvári divízió I/A-csoportos U18-as vb

Utánpótlássport
1 órája
Ezek is érdekelhetik