Vízilabda: szombaton kezdődik az U15-ös fiú Eb Podgoricában

B. Z. utanpotlassport.huB. Z. utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2023.07.07. 17:42
Címkék
Szombaton megkezdi szereplését az U15-ös fiú vízilabda-válogatott a korosztály podgoricai Európa-bajnokságán.

Az U15-ös fiú vízilabda-válogatott szombaton a házigazda montenegróiak ellen kezdi meg szereplését a korosztály podgoricai Európa-bajnokságán.

Ezt a kontinensviadalt is az új rendszer szerint bonyolítják le, azaz a papíron nyolc legjobb csapat két kiemelt négyes csoportban játszik az első körben. A csoportok első két helyezettje automatikusan a negyeddöntőbe jut. A magyarok a montenegróiak mellett a spanyolokkal és az olaszokkal kerültek egy kvartettbe. A másik kiemelt csoportba a horvátokat, a görögöket, a szerbeket és a törököket sorsolták. 

Juhász Zsolt bizakodó az Eb előtt Forrás: vlv.hu

A magyar csapat szövetségi edzője, Juhász Zsolt bizakodó az Eb előtt – ez a hazai szövetség honlapjának adott interjújából is kiderül. 

„Nyilván nem lesz egyszerű rögtön a házigazdával kezdeni hazai medencében, de gyakorlatilag teljesen mindegy, hiszen a csoport valamennyi tagjával játszanunk kell. A mi négyesünkből valamennyi csapat esélyes a végső győzelemre, de ez igaz a másik csoportra is. És meglepetést okozhatnak a hollandok, a franciák, vagy akár a törökök is, ebben a korosztályban még ez lehetséges. Ugyanakkor nehéz az erőviszonyokat felmérni, ugyanis ők egy első generációs korosztály, most játszanak először nemzetközi tornán. Nem ismerjük a válogatottak erejét, egy kicsit mindenki a sötétben tapogatózik, de nagyságrendileg, ahogy fentebb jeleztem, ez a hét-nyolc válogatott kiemelkedik a mezőnyből, ugyanakkor azt merem mondani, hogy veszélyesek leszünk mindenkire.

Ki merem mondani, hogy éremért utazunk,

kizárólag azzal lennék elégedett, ugyanakkor a napi forma döntő lesz a nagy csapatok ellen, és mi gyakorlatilag csak nagy csapatok ellen fogunk játszani. Azt ők is tudják, mert ebben a szellemben nevelkedtek, hogy egy magyar vízilabdázónak soha nem lehet más célja, mint az adott mérkőzést megnyerni!” 

A MAGYAR EB-KERET:
Kapusok: Horváth Levente (FTC), Fórián Brúnó (KSI) 
Mezőnyjátékosok: Divják Dejan (Pécs), Farsang Aurél (FTC), Gedra Botond (Szeged), Hidasi Zétény (Szolnok), Jámbor Csaba (UVSE), Kondor Zétény (OSC), Kovács Levente (UVSE), Kovács Mátyás (FTC), Pintér Noah (UVSE), Rabb Benedek (KSI), Szabó Ákos (UVSE), Tigyi Ábel (Szolnok), Varga Kean (FTC)

(Kiemelt képünkön: szombaton kezdődik az U15-ös fiú Eb Forrás: vlv.hu)

 

Legfrissebb hírek

Sallói Dániel a forduló játékosa lett az MLS-ben

Légiósok
4 perce

Ange Postecoglou: Nem hiszem, hogy a motivációval van probléma

Angol labdarúgás
19 perce

Új fejezet kezdődik Luka Modric életében a Swansea-nál – De mit tartogat ez számára?

Angol labdarúgás
25 perce

A Lazio nem akarja szerdán lejátszani a hétfőről elhalasztott mérkőzését

Olasz labdarúgás
27 perce

Gyász: elhunyt Garami József korábbi szövetségi kapitány

Magyar válogatott
41 perce

Aranycipő: a triplázó Gyökeres a második helyre ugrott

Minden más foci
58 perce

Littler megelégelte a gyűlölködést, októberig nem akar visszatérni Németországba

Egyéb egyéni
1 órája

Koleszár Mihály: Még mindig mosolyt csal az arcomra a tavalyi Eb

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik