Evezés: szerdán indul az U23-as vb, 17 magyar versenyzővel

Nagy Dániel utanpotlassport.huNagy Dániel utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2021.07.06. 17:25
Címkék
Szerdán kezdődik Csehországban az U23-as evezős világbajnokság, amelyen a magyar különítmény tizenhét versenyzővel áll rajthoz. Az esemény előtt a csapat szövetségi kapitányával, Molnár Dezsővel beszélgettünk.

Az evezősök számára sem volt egyszerű az elmúlt időszak, hiszen a felkészülést és a versenynaptárat is gyakorta átírta a koronavírus jelenléte. A június közepén rendezett bledi nemzetközi regatta a magyar U23-as egységek tekintetében az utolsó válogató, emellett a felkészülés egyik legfontosabb állomása volt a szerdán kezdődő, Racicében rendezett korosztályos világbajnokságra. Jól teljesítettek Szlovéniában a sportolóink, a csehországi eseményre időzített formán pedig a július 4-ig tartó, dunavarsányi edzőtáborban tovább javíthattak. Molnár Dezső, az U23-asok szövetségi kapitánya bizakodva nyilatkozott az Utánpótlássportnak a közelgő világeseménnyel kapcsolatban.Molnár Dezső, az U23-asok szövetségi kapitánya bizakodva nyilatkozott az Utánpótlássportnak a közelgő világeseménnyel kapcsolatban.

Forrás: Magyar Evezős Szövetség
Forrás: Magyar Evezős Szövetség

 •  Forrás: Magyar Evezős Szövetség

„Áprilisban tájékoztató, májusban pedig válogatóversenye volt a korosztálynak, Bledbe pedig azokkal utaztunk, akiknek még volt esélye a világbajnoki szint elérésére. A felkészülés azonban jóval hamarabb, már ősszel elkezdődött: korosztályonként, nemenként, súlycsoportonként kellett teljesíteniük ergométeren egy bizonyos szintet a válogatottság eléréséhez a fiataloknak, emellé társul a vízen mutatott produkció a válogatókon. Hét csapatunk lesz kint a vb-n, tizenhét versenyzővel. Az erőviszonyokat tekintve továbbra is Európán van a hangsúly, ez a nevezések számában is meglátszódik, az esélylatolgatásnak azonban nincs sok értelme. A bledi regatta jó volt ilyen szempontból, fel lehetett mérni, mire képesek azok az országok, akik ott is jelen voltak. A kinti eredményekre büszke vagyok, és a vb-re sem feltett kezekkel érkezünk majd – magyarázza Molnár, aki a csehországi tervekre is kikanyarodik. – A válogatók után kialakult a végleges célmeghatározásunk. Úgy látom két, jobb esetben három csapatunk juthat a legjobb hat közé; ezen belül az érem is benne lehet, de olyan gyorsan rendeződnek újra a korosztályok mindenhol, hogy nehéz belőni, ki meddig juthat. A többieket a B-döntőbe várom, ami azt jelenti, hogy a legjobb tizenkettő közé.”

A csehországi U23-as evezős világbajnokságon induló magyar csapat tagjai:
Boros Bálint, Czinege Tamás (BLM2-)
Henry Egon Bridge, Fenyődi Tamás, Pálfai Csikó Bálint, Szöllősi Balázs (BLM4x)
Szklenka Bence (BM1x)
Benda Orsolya, Zsiros Janka (BW2x)
Újhelyi Mihály, Szabó Gábor (BM2x)
Koncsik Dominik Patrik, Király Miklós, Király Csaba, Juhász Tamás (BM4-)
Csepel Zsófia, Fehérvári Eszter (BLW2x)

További korosztályos hírekEVEZÉSBENa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Férfi röplabda Extraliga: a címvédő és a kupagyőztes játssza a döntőt

Röplabda
19 perce

Nincs meglepetés, észak-amerikai döntő lesz a női hoki-vb-n

Jégkorong
32 perce

Kiütötte a Ferencváros az eddigi éllovas ETO FC Győrt a női NB I-ben

Labdarúgó NB I
35 perce

Nagy verésbe szaladt bele az anyagi gondokkal küzdő Szolnoki MÁV az NB III-ban

Labdarúgó NB II
55 perce

Férfi kézi NB I: hatgólos hátrányból mentett pontot az Eger

Kézilabda
1 órája

Tizenkét perc alatt három gól – az Aston Villa a Newcastle-n „bosszulta meg” a BL-kiesést

Angol labdarúgás
1 órája

Jégkorong: kezdődik a fehérvári divízió I/A-csoportos U18-as vb

Utánpótlássport
1 órája

Marozsán Fábián: Továbbra is keményen dolgozunk, de szerintem jó úton haladunk

Tenisz
1 órája
Ezek is érdekelhetik