Alpesi sí: Trunk Tamás indul a téli ifjúsági olimpián

UP-info utanpotlassport.huUP-info utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2019.12.16. 18:01
Címkék
„A legnagyobb megtiszteltetés, hogy az országot képviselhetem” – mondja a 16 éves Trunk Tamás azt követően, hogy hétvégén megnyerte az alpesi sízők téli ifjúsági olimpiai kvalifikációs versenyét, így a fiúk mezőnyében ő indul Magyarország színeiben a január elején Lausanne-ban rajtoló világeseményen.

A hétvégén az ausztriai Obdachon rendezték meg a hazai alpesi sízők kvalifikációs versenyét a január 9-én Lausanne-ban rajtoló téli ifjúsági olimpiára. A szoros küzdelmet hozó versenyen végül a 16 éves Trunk Tamás bizonyult a legjobbnak, így ő képviseli Magyarországot Svájcban. A téli ifjúsági olimpiai programjában az alpesi sín belül négy versenyszám, a szlalom, az óriás-műlesiklás, a szuper G és kombináció szerepel.Trunk Tamás bizonyult a legjobbnak, így ő képviseli Magyarországot Svájcban. A téli ifjúsági olimpiai programjában az alpesi sín belül négy versenyszám, a szlalom, az óriás-műlesiklás, a szuper G és kombináció szerepel.

Trunk Tamás kvalifikált a téli ifjúsági olimpiára Forrás: 247SPORTPHOTO
Trunk Tamás kvalifikált a téli ifjúsági olimpiára Forrás: 247SPORTPHOTO

Trunk Tamás kvalifikált a téli ifjúsági olimpiára  •  Forrás: 247SPORTPHOTO

„Kicsit hullámzó volt a teljesítményem a versenyen, de a végeredmény nem hagyott bennem kérdést, örüljek vagy sem. Elképesztően boldog vagyok, hogy én mehetek a téli ifjúsági olimpiára. A legnagyobb megtiszteltetés, hogy az országot képviselhetem. Nagyon sikeres volt a David Fillel való közös felkészülés, emellett sokat tettem pluszba az individuális gyengeségeim kijavítására és saját magam individuális fejlesztése érdekében. Az utolsó szakaszban a sikeres edzésre, a szuper G felkészülésre és versenyzésre koncentrálok, fontos lenne még pontokat szereznem, hogy minél jobb rajtszámmal indulhassak Lausanne-ban. Három hét és már itt is van.”

A 2003-as születésű Trunk Tamás a téli ifjúsági olimpián egy évvel idősebbekkel is versenyez majd, és úgy gondolja, elsődleges célját a kijutással már teljesítette, de természetesen minél eredményesebben szeretne szerepelni a fő viadalon.

Miklós Edit célkitűzése szerint, a nemzetközi szinten meg szeretném mutatni, hogy lehet helyük az alpesi sísportban a magyaroknak és sok sikert kívánok Tóth Zitának, aki a lányokat képviseli.

További korosztályos hírek SÍSPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Curry és Butler vezérletével elvette a Houston pályaelőnyét a GSW – videók

Amerikai sportok
36 perce

Hétfői sportműsor: Kecskemét–Újpest meccs az NB I-ben, BVSC–Vasas az NB II-ben

Minden más foci
7 órája

Iráni továbbjutó a sznúker-vb-n, Vafaei legyőzte Hawkinst

Egyéb egyéni
7 órája

„Megnehezítem a saját életemet" – Norris elvesztette a vezetést a bajnokságban

F1
8 órája

Meglepetés, a Saint-Étienne legyőzte a Lyont a Ligue 1-ben

Francia labdarúgás
8 órája

A Real Madrid a 93. percbeli Valverde-rakétával győzött az Athletic Bilbao ellen

Spanyol labdarúgás
8 órája

„Mégis hova kellett volna mennie Verstappennek?" – a Red Bull értetlenkedett, az FIA érvelt

F1
9 órája

Kikapott az Atalantától és távolodik a kupainduló helyektől a Milan

Olasz labdarúgás
9 órája
Ezek is érdekelhetik