Vízilabda: az FTC-serdülők hátrányból, végül ötméteresekkel nyertek

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2019.05.05. 13:58
Címkék
Hiába kezdett szenzációsan a vízilabda-serdülőbajnokságban a Honvéd, a házigazda FTC a harmadik negyedben ledolgozta hátrányát, sőt fordított. Ezt követően a BHSE annak örülhetett, hogy döntetlenre mentette a mérkőzést a rendes játékidőben. Hogy aztán ötméteresekkel végül elveszítse.

Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót Forrás: MVLSZ/archív
Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót Forrás: MVLSZ/archív

Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót • Forrás: MVLSZ/archív

Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót Forrás: MVLSZ/archív
Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót Forrás: MVLSZ/archív

Varga Dániel csapata szétlövésben nyert rangadót  •  Forrás: MVLSZ/archív

K. T. I. – utanpotlassport.hu Szenzációsan kezdett a serdülő OB I A1-es csoport hatodik helyén álló Budapesti Honvéd a Ferencváros ellen: Gregor Benedek duplájával és Pásztor Balázs találatával 3–0-ra megnyerte az első játékrészt.

Kis Márk szépített a folytatásban, de a gólja után 5–1 is állt már a népligeti eredményjelzőn – nem hazai szempontból nézve. Az FTC onnan állt fel, 3–3-ra hozta a második negyedet, majd a nagyszünet után 3–0-ra behúzta a harmadikat, és azzal egalizált.

Az utolsó játékrészt a zöld-fehérek kezdték góllal, és már előnyben voltak Varga Dániel tanítványai, csakhogy a Honvéd sem adta fel, s előbb Kevi Bendegúz Tamás, majd három perccel a lefújás előtt Kubicza Ádám révén is egyenlített, ötméteresekre mentve az összecsapást.

A szétlövésben aztán a Ferencváros bizonyult jobbnak; a házigazda ötből ötöt lőtt be, míg a vendégcsapat csak négyet. Sikerével az FTC 48 pontos, míg a Honvéd neve mellett maradt 39 egység. A 4., illetve a 6. helyről egyik csapat sem mozdult el.

További korosztályos híreink VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Eb-bronzérmes a magyar női gyeplabda-válogatott 

Egyéb csapat
14 perce

A DVTK hosszabbított a Kassáról visszatérő védővel

Labdarúgó NB I
21 perce

Tíz év után távozik a West Ham támadója – hivatalos

Angol labdarúgás
25 perce

Szombaton megrendezik a Balaton-átúszást

Egyéb egyéni
50 perce

Befér Marcus Rashford vagy csere lesz? – így állhat fel az új idényben az FC Barcelona

Minden más foci
57 perce

FIFA-világranglista: ismét a spanyolok az élen a nőknél

Minden más foci
1 órája

A füredi védelem stabilabb lett, de a hideg zuhany sem maradt el

Kézilabda
1 órája

Senánszky Petra és Korisánszky Dávid viszi a magyar zászlót a Világjátékokon

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik