Labdarúgás: profi szerződést kapott a Celtictől a 15 éves Dembele

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2019.01.04. 08:51
Címkék
Ő is Dembele, de nem Ousmane, nem francia, nem 21 éves, és nem az FC Barcelona világbajnok labdarúgója. Hanem Karamoko Dembele, aki angol, 15 esztendős, és frissiben kapott profi szerződést a skót futballbajnok Celticnél.

Jancsó Kornélutanpotlassport.hu A karácsonyi ünnepek egyik csendes fociszenzációjaként kelt el egy igen ifjú, alig 15 éves labdarúgó, s lett a Celtic profija olyan életkorban, amikor nemigen szoktak még a legtehetősebb klubok sem fizetéssel és egyéb juttatásokkal járó hivatalos kontraktussal magukhoz láncolni tehetséges játékosokat, mint amilyen Karamoko Dembele is.Jancsó Kornélutanpotlassport.hu A karácsonyi ünnepek egyik csendes fociszenzációjaként kelt el egy igen ifjú, alig 15 éves labdarúgó, s lett a Celtic profija olyan életkorban, amikor nemigen szoktak még a legtehetősebb klubok sem fizetéssel és egyéb juttatásokkal járó hivatalos kontraktussal magukhoz láncolni tehetséges játékosokat, mint amilyen Karamoko Dembele is.

Boldogan pózol a 77-es számú Celtic-mez tulajdonosa, Karamoko Dembele Forrás: twitter.com
Boldogan pózol a 77-es számú Celtic-mez tulajdonosa, Karamoko Dembele Forrás: twitter.com

Boldogan pózol a 77-es számú Celtic-mez tulajdonosa, Karamoko Dembele  •  Forrás: twitter.com

Benne a Celtic vezetése lát(ott) annyi fantáziát, hogy már most hivatalos szerződést kötött vele. A megállapodás részleteit nem tárták a nagy nyilvánosság elé. Csak az bizonyos – a december végére időzített skót bejelentés szerint –, hogy az amúgy középpályás Karamoko legalább 2021-ig a Celtic Parkban kergetheti a labdát, vélhetően nem is olyan sokára már a nagycsapat tagjaként.

Hősünk 10 esztendősen lett a Celtic futballistája, és a 20 éven aluliaknál már 2016 októberében bemutatkozhatott klubjában. A skótok és az angolok egy-egy korosztályos válogatottjában is debütált már, de – felmenőinek származására tekintettel – adott esetben, felnőttként akár Elefántcsontpart nemzeti válogatottját is választhatja.

A londoni születésű fiatalember, akire a The Sun szerint a Manchester City és a Chelsea is szemet vetett, egyelőre nem tervez nagyon előre, a szerződtetését tudató klubhonlapnak inkább arról beszélt, hogy mekkora öröm és megtiszteltetés számára, hogy a Celticben kezdheti meg profi karrierjét.

„Egészen fiatalon kerültem ide, itt a helyem, s az a célom, hogy klubomat, a velem foglalkozókat, a családomat büszkévé tegyem – nyilatkozta.– Ehhez rengeteget kell és fogok is dolgozni, mert az első csapat játékosa akarok lenni, méghozzá minél előbb, ennek érdekében mindent elkövetek” – szögezte le öntudatosan, s azt is hangoztatta, hogy minden edzésén, minden meccsén száz százalékot ad ki magából, hogy egyre jobb futballista legyen.

A zsenge korú Karamoko szerződtetése egyedinek nevezhető, de azért nem páratlan esetről van szó. Nem kell meglepődnünk majd azon sem, ha pár év múlva valami újabb hasonló hír érkezik el hozzánk Dembeléék háza tájáról. Merthogy kisöccse, Hassan novemberben pályára lépett a Celtic U9-es csapatában…

További korosztályos híreink LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

A világ legjobb női dartsosa legyőzte Littlert az ifi vb elődöntőjében

Egyéb egyéni
7 perce

Szabics Imre Kairóban folytatja?

Minden más foci
20 perce

Súlyos sérülést szenvedett a kisvárdai kézilabdacsapat átlövője

Kézilabda
28 perce

Stopira is gólt lőtt, a Zöld-foki-szigetek először jutott ki a világbajnokságra

Foci vb 2026
47 perce

Az előző idény MK-bronzérmesére élvonalbeli csapat vár a női kézi Magyar Kupában

Kézilabda
49 perce

U21: Szélesi Zoltán szerint a törökök az ukránoknál is erősebbek

Magyar válogatott
1 órája

Roberto Martínez: Külön készülünk Szoboszlai Dominik játékára

Magyar válogatott
1 órája

Gledura főszereplésével legyőztük a románokat a sakkcsapat Eb-n

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik