Atlétika: Kozák Luca folytatná a rekordhalmozást

utanpotlassport.hu utanpotlassport.huutanpotlassport.hu utanpotlassport.hu
Vágólapra másolva!
2018.12.20. 14:00
Címkék
Hét ezüstérem után idén a felnőtt magyar bajnoki cím is összejött az év U23-as atlétanőjének választott Kozák Lucának. A debreceni gátfutó az Európa-bajnokságon ugyan hibázott, de így sem elégedetlen az esztendővel, mivel több korosztályos csúcsot is meg tudott javítani 2018-ban.

UP-info - utanpotlassport.huElső nemzetközi érmét három esztendővel ezelőtt egy svéd kisvárosban, Eskilstunában szerezte, akkor a junior Európa-bajnokságon ezüstérmet akasztottak a nyakába. 2017-ben kétszer állhatott nemzetközi dobogón, előbb utánpótlás Európa-bajnoki bronzérmes lett Bydgoszczban, majd az egyetemisták és főiskolások olimpiájának is nevezett Universiadén, a távoli Taipeiben is 3. helyen végzett. A debreceniek kiválósága, a még utánpótlás korú gátas,Kozák Lucaidén felnőtt magyar bajnok lett, többször javított a korosztályos országos csúcson, mi több, nyáron rajthoz állhatott élete első Gyémánt Liga versenyén.UP-info - utanpotlassport.huElső nemzetközi érmét három esztendővel ezelőtt egy svéd kisvárosban, Eskilstunában szerezte, akkor a junior Európa-bajnokságon ezüstérmet akasztottak a nyakába. 2017-ben kétszer állhatott nemzetközi dobogón, előbb utánpótlás Európa-bajnoki bronzérmes lett Bydgoszczban, majd az egyetemisták és főiskolások olimpiájának is nevezett Universiadén, a távoli Taipeiben is 3. helyen végzett. A debreceniek kiválósága, a még utánpótlás korú gátas,Kozák Lucaidén felnőtt magyar bajnok lett, többször javított a korosztályos országos csúcson, mi több, nyáron rajthoz állhatott élete első Gyémánt Liga versenyén.

Kozák Luca lett az év U23-as atlétanője Forrás: atletika.hu
Kozák Luca lett az év U23-as atlétanője Forrás: atletika.hu

Kozák Luca lett az év U23-as atlétanője  •  Forrás: atletika.hu

„Edzőmmel két fő versenyt tűztünk ki, a fedett pályás világbajnokságot, aminek márciusban Birmingham adott otthont, illetve az augusztusi berlini Európa-bajnokságot. A fedett pályás szezonom nagyon jól indult, már a második versenyemen sikerült megdöntenem az egyéni csúcsomat. A világbajnokságon a középdöntőbe jutás volt a cél, a döntő idén még nem volt reális elvárás. Nagyon szerettem volna az elődöntőben egy igazán jót futni, de nem jött össze sajnos” – idézte fel az atletika.hu-nak adott interjúban a 2018-as esztendő alakulását Kozák, akinek mindemellett a legfőbb célja az volt, hogy 13 másodpercen belül fussa a 100 gátat.

„Végül háromszor is sikerült áttörnöm ezt a határt és nagyon stabilan futottam a 13.0 eredményeket. Ugyanakkor az egész szezonomat kettősség jellemezte: hiába futottam sokkal jobb időket, mint tavaly, többet is hibáztam. Volt olyan versenyem, ahol az első gáton elestem, az Európa-bajnokságon pedig a kilencedik gátban megbotlottam, amit sajnos már nem tudtam korrigálni. Visszagondolva a szezonomra, ha objektíven nézem, akkor pozitív dolgokat tudok mondani. Idén is sikerült előrébb lépnem, az időeredményeimmel elégedett vagyok, viszont belülről nézve sok a bosszantó, kis technikai hiba. De ezekből sokat tanultam, és még nagyobb motivációt adnak a következő szezonra.”

Igencsak sűrű versenyprogram van az ifjú gátfutó mögött. A sok megmérettetés közül nem tudna egyet kiragadni, több verseny is emlékezetes maradt számára.

„A Rába-kupán sikerült először 13 másodpercen belül futnom. Amagyar bajnokságon nem feltétlenül annak örültem, hogy ismét tudtam javítani az egyénimen, hanem hogy hét országos bajnoki ezüstérem után végre nyerni tudtam. Hatalmas élmény volt hazai közönség előtt versenyezni a Gyulai Memorialon, és rajzhoz állni életem első Gyémánt Liga-viadalán. Az idei év legfontosabb versenye az Európa-bajnokság volt. Nagyon akartam döntőt futni, de ennek még nem volt itt az ideje.”

Új egyéni legjobb, új magyar korosztályos csúcs. Arra a kérdésre, számított-e idén a rekordhalmozásra, elárulta, kissé csalódott lett volna, ha nem sikerül megdöntenie a saját maga által tartott csúcsokat.

„Bíztam benne, hogy meg tudom javítani a rekordjaimat, minden évben az a célom, hogy jobb legyek az előző évi énemnél. Boldog és büszke vagyok, mert sikerült elérnem a kitűzött célt.”

Továbbikorosztályos hírekATLÉTIKÁBANa sportági aloldalunkon.

Legfrissebb hírek

Pénteki sportműsor: rajt az angol, a spanyol és a francia élvonalban

Minden más foci
2 órája

A magyaros Liverpool meccse nyitja az idényt; A Puskás után az Újpestet is meglepné a Kisvárda

E-újság
4 órája

Kétcsúcsú piramis – Bobory Balázs publicisztikája

Jégkorong
4 órája

Bravúr a Rába partján – Thury Gábor jegyzete

Európa-konferencialiga
4 órája

Zalazar duplájával rendezte le a Braga a CFR-t; történelmet írt a finn bajnokcsapat

Európa-liga
4 órája

„Amikor ránéz a körülményekre, gondolja, hogy a klub készen áll a nemzetközi futballra? Mi, a csapat részéről igyekszünk…”

Európa-konferencialiga
5 órája

Bolla Bendegúz döntött, a Rapid Wien lesz az ETO FC ellenfele a Konferencialiga rájátszásában

Európa-konferencialiga
5 órája

Asztalitenisz Grand Smash: Póta Georgina ötszettes meccsen búcsúzott Malmőben

Egyéb egyéni
5 órája
Ezek is érdekelhetik