rebMíg a fiúknak még két meccsük hátra van, a női junior kézilabdázók a szerdai, Kisvárda elleni mérkőzéssel befejezték az NB I-es „félszezonjukat”. Mint ismert, a két nem korosztályos együttese minden élvonalbeli csapattal összecsapott egyszer Balatonbogláronazzal a céllal, hogy a gárdák éles meccsekkel készüljenek a nyári világeseményükre.rebMíg a fiúknak még két meccsük hátra van, a női junior kézilabdázók a szerdai, Kisvárda elleni mérkőzéssel befejezték az NB I-es „félszezonjukat”. Mint ismert, a két nem korosztályos együttese minden élvonalbeli csapattal összecsapott egyszer Balatonbogláronazzal a céllal, hogy a gárdák éles meccsekkel készüljenek a nyári világeseményükre.
„A gyerekek szempontjából nagyon hasznos volt a kezdeményezés, mert sokan kaptak lehetőséget– kezdi az összegzést Hajdu János szövetségi edző. – Lejátszottunk tizennégy meccset, ez szinte két világverseny, s eközben hasznos visszajelzéseket kaptam a lányokról. Kiderült, ki hogyan viselkedik stresszhelyzetben, vagy éppen kire lehet bármilyen körülmények között számítani.”
Azt már kevésbé tartja pozitívnak, hogy ritkán dolgozhatott együtt a korosztály magjával, a komplett juniorválogatottal.
„Konszenzusosan, feszültségmentesen működtünk együtt a klubokkal, elfogadtam, ha az egyesület számított a játékosára. Nyilván nem szerepeltettem kedden, ha másnap bajnokija volt a klubjában. Mindenki megfordult a csapatban, akire számítok, csak szinte sosem egyszerre. Büszke vagyok, hogy olykor a felnőttválogatott miatt nélkülöztem gyerekeket. Nekik különleges lehetőség, élmény a felnőttekkel való munka, amely mindent visz, és amelyet nem akarnék elvenni tőlük. Ugyanakkor annak nem örültem, amikor a meccsünk helyett a felnőttválogatott edzésén voltak érdekeltek.”
Hajdu 30-32 játékost vetett be az NB I-es csapatok ellen, amely nem számít kiugrónak, ha arra gondolunk, hogy néhány éve a férfi-juniorválogatottban 64 játékos lépett pályára a végigjátszott felnőttidényben.
„Örülök annak, hogy kollégámmal, Bohus Beátával egyeztetve sok ifjúsági korú kézilabdázót is kipróbálhattam. A korosztályra Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztivál és Európa-bajnokság vár, így csak végszükség esetén számítanék bárkire a fiatalabbak közül. Ugyanakkor jó látni: két-három játékos megállná a helyét a szűk juniorkeretben is.”
A tréner esztendeje az elmúlt húsz éve legjobb ötletének nevezte a juniorok szerepeltetését a felnőtt NB I-ben, és összességében pozitív tapasztalatokkal zárulta négy győzelmet, egy döntetlent és kilenc vereséget hozó idény. Csak a rend kedvéért: ugyan a szezonnyitón a Ferencváros tizenegy góllal verte a juniorokat, a tartalékos Győri Audi ETO pedig héttel volt jobb, ennél nagyobb különbséggel senki sem nyert a csikócsapat ellen.
„Többször is csak szoros vereségeket szenvedtünk, nyilván, ha a teljes csapattal állhatunk ki, több sikerünk lett volna. A felnőttcsapatok megtiszteltek minket azzal, hogy komolyan vesznek, mi pedig pariban voltunk velük,így a lányok önbizalmat szerezhettek. Nyugodtan mondhatom, NB I-es szintű gárda miénk, amelyiknek a korosztályában a nemzetközi porondon egyik ellenféltől sem kell tartania.”
A kihívás folytatódik, a juniorválogatottak jövőre is „félszezont” játszanak a felnőtt NB I-ben.
A női juniorválogatott június végén kezdi meg a felkészülést a július 27-én, Celjében kezdődő U19-es Eb-re, amelyen Svédország, Románia és Hollandia lesz az ellenfél a csoportban.
További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalon.
A korábbi mérkőzések:
Juniorválogatott–Ferencváros17-28
Juniorválogatott–Dunaújvárosi Kohász 30-31
Juniorválogatott–Siófok 26-28
Juniorválogatott–Békéscsaba 33-26
Juniorválogatott–Mosonmagyaróvár 27-30
Juniorválogatott–MTK Budapest 30-32
Juniorválogatott–Érd 29-29
Juniorválogatott–Győri Audi ETO 24-31
Juniorválogatott–Budaörs 29-27
Juniorválogatott–DVSC-TVP
Juniorválogatott–Kispest
Juniorválogatott–Ipress Center-Vác
Juniorválogatott–Kisvárda