– Melyek voltak pályafutása jelentősebb állomásai?– Doktor Tóth Ernőnél kezdtem, hatéves lehettem. Első jelentősebb sikeremnek az ifi magyar bajnoki győzelmet tartom gerendán és ugrásban. Utóbbi edzőm, Zsuzsa néni miatt is kedves volt számomra, mert ő is ennek a szernek volt a bajnoka. Ifjúsági válogatott lettem, bekerültem a Héraklész-keretbe. Első nagyobb nemzetközi versenyem a kétezer-kettes patraszi Európa-bajnokság volt, majd következett a debreceni világbajnokság. A következő évben az anaheimi vébén megszereztem a kvalivikációt Athénra, közben összetett mesterfokú bajnokságot nyertem idehaza. Kétezer-négyben olimpia, majd Világkupa Chilében, utóbbin negyedik hely talajon, ötödik ugrásban, hatodik gerendán. Tavaly hazai közönség előtt tornázhattam a debreceni Európa-bajnokságon, hihetetlen élmény volt. Ebben az esztendőben egy súlyosabb térdsérülés fél év kényszerpihenőt és az ausztráliai vébé kihagyását jelentette. Az idei, voloszi Európa-bajnokságon új csapattal vettünk részt, sajnos csak tizenötödikek lettünk, utolsó nagy versenyem a dániai világbajnokság volt.
– Mit tart legnagyobb sikerének?– Legnagyobb sikerem, egyben kudarcom az athéni olimpia volt. A gerendát sikeresen teljesítettem, azonban két szeren, talajon és ugrásban rontottam, olyat hibáztam, amit azelőtt soha. Azóta sem találtunk rá magyarázatot.
– Miért hagyja abba a versenyszerű tornát?– Amit az én tehetségemmel, kitartásommal lehetett, azt elértem, többet nem tudok kihozni magamból, mentálisan elfáradtam.
– Milyen tervei vannak a „civil” életre?– Jó iskolának bizonyult a sport. Megtanított fegyelemre, kitartásra, és megtanított veszíteni. Jó lenne még tanulni valamit, emberekkel szeretnék foglalkozni, az egészségügy iránt érdeklődöm. Talán később a tornába is visszatérek mint edző…