Elődöntőben a magyarok

T. P.T. P.
Vágólapra másolva!
2004.07.16. 22:58
Címkék
NegyeddöntőMagyarország–Bulgária 65–41 (13–12, 19–10, 19–8, 14–11)
300 néző. V: Vinasi (román), Jarockij (fehérorosz)
MAGYARORSZÁG: SEMSEI 10/6, Honti 4, SOMOGYI A. 16/3, KÖLLÔ 17, Horti 6. Cs: Pál 4, Vincze, SOMOGYI N. 6, Reiner 2, Tajkov, Czank, Treit. Edző: Tursics Sándor
BULGÁRIA. Ld: Kaloferova 15
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–2. 7. p.: 10–8. 9. p.: 11–12. 15. p.: 19–20. 18. p.: 25–22. 23. p.: 38–22. 27. p.: 42–26. 29. p.: 46–30. 32. p.: 54–32. 35. p.: 61–36
Oroszország–Törökország 77–49, Szerbia-Montenegró–Franciaország 57–54, Spanyolország–Ukrajna 75–62

A Tursics-lányok csoportbeli teljesítményének köszönhetően az utolsó negyeddöntőre az addigi száz nézőből álló nézősereg a háromszorosára duzzadt a magyar tábor érkeztével. A mérkőzés első kosarára két percet kellett várni, majd Honti talált be a büntetővonalról. Az ellenfél legjobbja, Dimitrova őrzése Köllő feladata volt, amit remekül oldott meg. A 15. percig kellett várni a második negyed első magyar kosarára. Nem sokkal később Semsei találatával ismét a Tursics-tanítványok vezettek a lelkes magyar drukkerek örömére. A bolgárok beálltak zónázni, de a kapitány erre is felkészítette a csapatot: Somogyi Nikolett közelről kétszer, míg Semsei a hármasvonalról volt eredményes. Álomszerűen kezdődött a második félidő is: hat pontot dobott zsinórban az egyre jobban játszó magyar válogatott. A végén örömkosárlabdát láthattak a drukkerek; a győzelemmel a magyar lányok kivívták a jövő nyári világbajnoki szereplés jogát, ami magyar utánpótlás-válogatottnak még soha nem sikerült. Folytatás szombaton 18.15-től az egyszer már legyőzött orosz válogatott ellen.
"Ez maga a csoda! – érzékenyült el Tursics Sándor a mérkőzés végén. – Már az Eb-döntőbe kerülés is bravúrnak tekinthető, és nekem hatalmas elégtétel az ötéves munkáért."
Legfrissebb hírek

Dibusz Dénest is meglepte, hogy Gulácsi Péter lemondta a válogatottságot

Magyar válogatott
2 perce

„Egy-két buta hibán múlt” – Babos Tímea az elvesztett Roland Garros-nyolcaddöntőről

Tenisz
7 perce

Mozgóképes lelet a mezítlábas futballról

Népsport
14 perce

Lamine Yamal: Lehetetlen, hogy a Real Madridhoz igazoljak

Spanyol labdarúgás
18 perce

Gyurcsó Ádám: Elérkezett a hazatérés ideje

Légiósok
39 perce

Erős Gábor: Ezen a héten eldőlhet, hol folytatom

Labdarúgó NB I
47 perce

FK Csíkszereda: magyar játékosokkal az élvonalban – Paksról már igazoltak

Minden más foci
50 perce

„Kerkez alig várja, hogy csatlakozhasson a Liverpoolhoz” – az átigazolási ügyek specialistája szerint jó úton haladnak

Légiósok
59 perce
Ezek is érdekelhetik