NegyeddöntőMagyarország–Bulgária 65–41 (13–12, 19–10, 19–8, 14–11)
300 néző. V: Vinasi (román), Jarockij (fehérorosz)
MAGYARORSZÁG: SEMSEI 10/6, Honti 4, SOMOGYI A. 16/3, KÖLLÔ 17, Horti 6. Cs: Pál 4, Vincze, SOMOGYI N. 6, Reiner 2, Tajkov, Czank, Treit. Edző: Tursics Sándor
BULGÁRIA. Ld: Kaloferova 15
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–2. 7. p.: 10–8. 9. p.: 11–12. 15. p.: 19–20. 18. p.: 25–22. 23. p.: 38–22. 27. p.: 42–26. 29. p.: 46–30. 32. p.: 54–32. 35. p.: 61–36
Oroszország–Törökország 77–49, Szerbia-Montenegró–Franciaország 57–54, Spanyolország–Ukrajna 75–62

A Tursics-lányok csoportbeli teljesítményének köszönhetően az utolsó negyeddöntőre az addigi száz nézőből álló nézősereg a háromszorosára duzzadt a magyar tábor érkeztével. A mérkőzés első kosarára két percet kellett várni, majd Honti talált be a büntetővonalról. Az ellenfél legjobbja, Dimitrova őrzése Köllő feladata volt, amit remekül oldott meg. A 15. percig kellett várni a második negyed első magyar kosarára. Nem sokkal később Semsei találatával ismét a Tursics-tanítványok vezettek a lelkes magyar drukkerek örömére. A bolgárok beálltak zónázni, de a kapitány erre is felkészítette a csapatot: Somogyi Nikolett közelről kétszer, míg Semsei a hármasvonalról volt eredményes. Álomszerűen kezdődött a második félidő is: hat pontot dobott zsinórban az egyre jobban játszó magyar válogatott. A végén örömkosárlabdát láthattak a drukkerek; a győzelemmel a magyar lányok kivívták a jövő nyári világbajnoki szereplés jogát, ami magyar utánpótlás-válogatottnak még soha nem sikerült. Folytatás szombaton 18.15-től az egyszer már legyőzött orosz válogatott ellen.
"Ez maga a csoda! – érzékenyült el Tursics Sándor a mérkőzés végén. – Már az Eb-döntőbe kerülés is bravúrnak tekinthető, és nekem hatalmas elégtétel az ötéves munkáért."