Nyílt vízi úszó Európa-bajnokság: egy fővel csökkent a magyar csapat létszáma

Vágólapra másolva!
2025.05.23. 18:19
null
Szimcsák Mira (jobbról a második) kiesett a nyílt vízi keretből (Fotó: Magyar Úszószövetség)
A korábban tervezett hét helyett hat magyar versenyző vesz részt a jövő szerdán kezdődő horvátországi nyílt vízi úszó Európa-bajnokságon.

Gellért Gábor szövetségi kapitány az M4 Sporton, a Nemzeti Sporthíradóban többek között arról számolt be pénteken, hogy Szimcsák Mirának régebb óta húzódó betegsége miatt le kellett mondania az Eb-szereplést, mert nem tudott megfelelő edzésmunkát végezni. A többiek, akiknek gondja volt az elmúlt időszakban, rendben lesznek a kapitány szerint.

A medencés ob után az olimpiai bronzérmes Betlehem Dávid a combjára, csípőjére panaszkodott, a párizsi ötödik helyezett Fábián Bettina pedig betegség miatt korábban egy hetet hagyott ki. „Dávid folyamatos kezeléseket kapott, tudta folytatni az edzésmunkát, Betti pedig teljesen egészséges, készül az Eb-re” – mondta a kapitány. Gellért Gábor beszélt arról is, hogy Szimcsák Mira kiválásával női öt kilométeren csak két magyar induló lesz, a több egyéni számban viszont három, és mindenki indul majd az új, kieséses sprintszámban.

Az Eb-n erős mezőnyök várhatók. Ezzel kapcsolatban a szakember kiemelte, hogy ismét minden évben lesznek kontinensbajnokságok – ez 2012 óta nem így volt –, ezek sok nemzet versenyzői számára lehetőséget biztosítanak arra, hogy a következő évi válogatottságot kiharcolják. A magyaroknak például védettséget jelent, ha az Eb-n az első hat között végeznek, akárcsak az, ha világbajnokságon az 1–8-ba kerülnek.

A nőknél egyébként vb-válogató a 10 km-es viadal: Mihályvári-Farkas Viktória és Juhász Janka között fog eldőlni, hogy melyikük indulhat majd Szingapúrban ezen a távon Fábián Bettina mellett. A kieséses számban pedig mindkét nemben a két jobb helyezést elérő versenyezhet majd a világbajnokságon. Gellért Gábor bízik benne, hogy a csapat tud majd dobogós helyezést, helyezéseket szerezni az Eb-n.

Van négy versenyszám, elég nehezen tudom elképzelni, hogy bármelyik versenyzőnk a négy számból valamelyikben ne nyerjen érmet” – mondta. Az egyik festői adriai szigeten, Stari Gradnál sorra kerülő kontinensviadalt a jövő héten szerdától szombatig rendezik meg. 

Az M4 Sport minden futamot élőben közvetít majd. Az Eb-n szereplő magyar csapat: 
férfiak: 
Rasovszky Kristóf (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Betlehem Dávid (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Kovács-Seres Hunor (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny) 
nők: 
Fábián Bettina (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Mihályvári-Farkas Viktória (5 km, 10 km, kieséses sprintverseny, csapat) 
Juhász Janka (10 km, kieséses sprintverseny)

 

Legfrissebb hírek

Summer McIntosh újabb világcsúcsot úszott

Úszás
21 órája

Summer McIntosh minden idők második legjobbját úszta 200 pillangón

Úszás
2025.06.11. 08:57

Úszás: minden korosztályban a fő esélyes lett a bajnok

Utánpótlássport
2025.06.08. 14:29

Summer McIntosh több mint egy másodpercet faragott a női 400 gyors világcsúcsából

Úszás
2025.06.08. 11:51

Nyílt vízi úszó ob: Kovács-Seres Hunor és Nagy Napsugár történelmi aranyérme

Úszás
2025.06.07. 18:57

Wladár Sándor szerint Rasovszky Kristóf 2040 körül a MOB elnöke is lehet

Úszás
2025.06.06. 10:15

Átadták az újranyitott szerencsi tanuszodát

Egyéb egyéni
2025.06.05. 18:23

Úszás: Eb után ob nyílt vízen

Utánpótlássport
2025.06.05. 16:19
Ezek is érdekelhetik