Adam Peaty még nem döntött olimpiai terveiről

Vágólapra másolva!
2024.11.21. 08:56
Adam Peaty (Fotó: Getty Images)
A háromszoros olimpiai bajnok mellúszó, Adam Peaty egyelőre nem döntött arról, hogy megcélozza-e a 2028-as Los Angeles-i játékokat.

A britek 29 éves sztárja egy interjúban arról beszélt, hogy ugyan a párizsi olimpia remek volt, de a betegsége és brit csapatvezetők egyes döntései miatt, amelyek nem szolgálták a sportolók érdekeit, frusztrált volt az elmúlt időszakban.

Peaty koronavírusos megbetegedéssel küzdött a játékok alatt, 100 méter mellen végül nem sikerült sorozatban a harmadik olimpiai aranyát is begyűjtenie, a döntőben ugyanis két századdal kikapott az olasz Nicolo Martinenghitől.

A sportág egyik nagy alakja elmondta, még legalább fél évet fog pihenni, mielőtt elődönti, újra belevág-e egy olimpiai ciklusba. Szakértők szerint a döntését megkönnyíthetné, ha az ötkarikás programba a világszövetség törekvéseinek megfelelően bekerülne az 50 méteres szám is, ez ugyanis valamivel könnyebb felkészülést jelentene a veterán úszó számára.

„A sprintre jóval észszerűbben lehet készülni, nem kell hozzá annyi energia” – jegyezte meg Peaty.

 

Legfrissebb hírek

Úszás: Kós Hubert az 50 hátat is megnyerte a carmeli vk-viadalon

Úszás
25 perce

Úszás: Kós Hubert nyert 200 háton és magyar rekordot úszott 100 vegyesen

Úszás
Tegnap, 7:41

Kós Hubert országos csúcsot úszott 100 méter vegyesen

Úszás
2025.10.10. 19:22

Evezős beach sprint Eb: három-három felnőtt és junior magyar egység indul

Egyéb egyéni
2025.10.10. 10:20

Már nem Shane Tusup Jackl Vivien edzője, Milák idén nem versenyez, de edz

Úszás
2025.10.09. 17:56

A sztárok parádéja világcsúcsokat is hozhat

Úszás
2025.10.09. 17:32

Népsport: 60 éves Matt Biondi, akiből nem lett Spitz

Népsport
2025.10.08. 08:08

„A World Aquatics budapesti központjának alapkőletétele új korszakot nyit a világ úszó- és vizes sportjaiban” – Huszain al-Muszallam a Nemzeti Sportnak

Úszás
2025.10.07. 18:54
Ezek is érdekelhetik