Betlehem Dávid klubot váltott, az FTC-ben folytatja karrierjét

K. B.K. B.
2024.09.01. 12:39
Betlehem Dávid az FTC-ben folytatja a pályafutását (Fotó: fradi.hu)
Az olimpiai bronzérmes, kétszeres Európa-bajnok úszó, Betlehem Dávid a Ferencvárosban folytatja pályafutását – áll a klub honlapján.

Az FTC a közleményében kiemeli, hogy az idei, belgrádi Európa-bajnokságon 5 kilométeren és váltóban egyaránt aranyérmes Betlehem karrierje eddigi csúcsát a párizsi olimpián érte el. A játékokon előbb az 1500 méteres gyorsúszásban új országos csúccsal jutott döntőbe, majd a fináléban még ezen az időn is javítani tudott, és negyedik lett. A 10 km-es nyílt vízi úszóversenyen elképesztő hajrával Rasovszky Kristóf és a német Oliver Klemet mögött a harmadik helyen ért célba, így olimpiai bronzérmes lett.

Betlehem Dávid 2020 óta volt a Balaton Úszó Klub versenyzője, tehát négy év után váltott egyesületet.