Milák a világ idei második legjobb idejével nyert 200 pillangón Monte-Carlóban

2024.06.01. 18:59
LEN European Aquatics Championships 2022
Milák Kristóf (Fotó: Getty Images)
Milák Kristóf a világ idei második legjobb idejével nyert 200 méter pillangón a Mare Nostrum nemzetközi úszóverseny-sorozat harmadik, monte-carlói záró állomásán.

A szám olimpia bajnoka és világcsúcstartója 1:53.94 perces eredménnyel csapott a célba, a világbajnoki címvédő japán Honda Tomorut utasította maga mögé. Az ázsiai úszó nevéhez fűződik 2024 legjobb ideje, amelyet a dohai vb döntőjében ért el 1:53.88-cal.

A monacói viadal szombati első napján Burián Katalin bronzérmesként zárt 200 méter háton (2:12.63), Ugrai Panna 200 méter gyorson ötödik lett (1:59.62), 100 méter háton Kovács Benedek a hatodik (54.98), Jászó Ádám a nyolcadik (55.12) helyen végzett, utóbbi 100 méter gyorson is nyolcaddiként csapott a célba (50.38).