Rp. úszó Eb: Márton Richárd bronzérmes 200 pillangón

R. P.R. P.
2023.12.08. 18:25
Fotó: Kovács Péter
Márton Richárd a 3. helyen végzett 200 méter pillangón az otopeni rövid pályás úszó Európa-bajnokságon.

Márton az előfutamban, majd a középdöntőben is inkább csak tartalékolt, taktikázott, mert a pálya szélén szeretett volna úszni, így a 7-es rajtkövet szerezte meg magának.

A fináléban Márton erősen kezdett, a táv felénél harmadik volt, az utolsó 50-et negyedikként kezdte meg és végül nagy hajrával bronzérmesként zárt. 1:52.12 alatt ért célba, 2.31 másodperccel elmaradva a győztes svájci Noe Pontitól.

„Tegnap volt 125 méternél egy hiba, ezt kielemeztük és kijavítottuk. Az edzőm, Virth Balázs azt üzente nekem otthonról, hogy a hajrám legyen olyan, mint a római Európa-bajnokságon, ez ki is jött, de nem tudtam, hogy bronzérem lesz belőle, mert nem láttam a túloldalt” – mondta az MTI-nek a futam után Márton. Hozzátette, úgy, hogy edzésmunkából érkezett, ráadásul a múlt hétvégén még az Egyesült Államokban versenyezett, ez egy jó eredmény.