Úszás: Gyárfás Tamás tagadta bűnösségét a Fővárosi Törvényszéken

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2020.02.11. 16:41
null
Gyárfás Tamás tagadta bűnösségét a Fővárosi Törvényszéken (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)
Tagadta bűnösségét Gyárfás Tamás médiavállalkozó, sportvezető a Fenyő-gyilkosság büntetőperének első tárgyalásán a Fővárosi Törvényszéken kedden.

 

Fenyő János médiavállalkozót 1998-ban ölte meg Budapesten Jozef Rohác, aki emiatt jogerős szabadságvesztését tölti. Az ügyészség ebben az eljárásban azzal vádolja Gyárfás Tamást, hogy ő bízta meg az azóta már más ügyekben jogerősen elítélt Portik Tamást és Tasnádi Pétert Fenyő János megölésével. A vád szerint Portik Tamás meg is szervezte a gyilkosságot, ő bérelte fel Rohácot.

Gyárfás Tamást – a Magyar Úszószövetség korábbi elnökét – az ügyészség a Fenyő-gyilkosság ügyében előre kitervelten elkövetett emberöléssel vádolja mint felbujtót. A keddi tárgyaláson elkezdődött Gyárfás Tamás meghallgatása, amely a tervek szerint három napig is eltarthat. Gyárfás Tamás kijelentette: nincs mit beismernie, de örül, hogy végre tisztázhatja magát.

Gyárfás azt mondta, a vádirat indokolatlanul nagy teret szentel a közte és Fenyő János között kialakult ellentétnek, amely egyébként már jóval a gyilkosság előtt rendeződött, így az állítólagos felbujtásnak nem lehetett semmi indítéka, célja.

Ahogy arról beszámoltunk, Szabó Tünde olimpiai és világbajnoki ezüstérmes úszót, sportért felelős államtitkárt, a Magyar Úszószövetség volt főtitkárát jelöli a magyar szövetség a vizes sportokat tömörítő európai szövetség (LEN) vezetőségébe, ahol az idén lejár Gyárfás négyéves megbízatása.

Legfrissebb hírek

„Már a Gyárfás-érában is volt egy pár parázs vitánk az elnökkel” – meséli Wladár a büntetőügyről

Úszás
2024.03.30. 10:19

Gyárfás Tamás felmentést vár a másodfokú ítélettől

Egyéb egyéni
2024.02.13. 14:50

Gyárfás Tamást hét év fegyházbüntetésre ítélték

Egyéb egyéni
2024.02.08. 10:17

Férfi vízi ob I: az első négy közé vágyik a BVSC-Zugló

Vízilabda
2023.02.15. 08:29

Úszás: a LEN szerint Gyárfás „a vizes sportágak évtizedes barátjaként” ott lehet az uszodában

Úszás
2021.05.04. 23:49

Úszás: Gyárfást kitiltották a FINA-rendezvényekről, szerinte „csak felfüggesztették”

Úszás
2021.05.04. 17:52

Úszás: Gyárfás Tamást a LEN tiszteletbeli tagjának választották

Úszás
2020.11.08. 21:43

Úszás: online veheti át Gyárfás Tamás helyét Szabó Tünde a LEN-ben

Úszás
2020.10.31. 10:33
Ezek is érdekelhetik