Verrasztó Evelyn ezüstérmes 100 vegyesen

2009.12.12. 17:25
Verrasztó Evelyn 58.21-es idővel ezüstérmet nyert a női 100 méteres vegyes úszás döntőjében az Isztambulban zajló rövid pályás Európa-bajnokság szombati napján. A számot a holland Hinkelien Schreuder nyerte meg 57.85-tel. Cseh László hatodik lett a 200 pillangó fináléjában, amelyben Pulai Bence a kilencedik helyet szerezte meg.

Verrasztó újabb érmet szerzett (Fotó: Reuters)
Verrasztó Evelyn újabb érmet szerzett (Fotó: Reuters)

Verrasztó Evelyn 58.21-es idővel, új országos csúccsal ezüstérmet szerzett a női 100 méteres vegyes úszás döntőjében Isztambulba.A magyar hölgy második érmét nyerte a viadalon, csütörtökön világcsúccsal szerzett aranyérmet 200 méteres vegyesen.

A számot a holland Hinkelien Schreuder nyerte meg 57.85-ös idővel, Európa-bajnoki rekorddal.

Verrasztó féltávnál még csak a hatodik helyen fordult, ám a mellúszásban, majd gyorson sorra hagyta le ellenfelei, holland riválisát azonban nem volt esélye megfogni.

Cseh László (1:51.73) a hatodik, Pulai Bence (1:54.04) a kilencedik helyen végzett a férfi 200 méteres pillangóúszás döntőjében, a számot az orosz Nyikolaj Szkvorcov nyerte meg 1:49.46-os időeredménnyel.

Szilágyi Ádám nem jutott be a férfi 100 méteres hátúszás döntőjébe. A magyar versenyző 51.83-as ideje a második futamban a 9., összesítésben a 15. helyre volt elegendő. Az első elődöntőben Arkagyij Vjatcsanyin három századdal megjavította a korábbi világcsúcsot, és 49.17-es idejével érelemszerűen az első helyen kvalifikálta magát a döntőbe.

A 100 méteres pillangóúszás elődöntőjének első futamában Dara Eszter új országos csúcsot (56.86) úszott, ez az idő a futamban a negyedik, összesítésben pedig a nyolcadik helyhez volt elég, amivel bejutott a döntőbe.

A Darával egy futamban versenyző francia Diane Bui Duyet új világcsúcsot állított fel 55.05-ös idejével.

A szám másik magyar indulója, Bordás Beatrix (59.71) a tizedik lett a második elődöntőben, így nem jutott be a fináléba.

A 100 méteres férfi gyorsúszás fináléjában a francia Amaury Leveaux szerezte meg az aranyérmet, 45.56-os időeredménnyel, míg Takács Krisztián a hetedik helyen zárt.

Mutina Ágnes 4:03.49-es idővel a negyedik helyen végzett a 400 méteres női gyorsúszás szombati döntőjében, az aranyérmet a francia Coralie Balmy szerezte meg 3:56.55-ös időeredménnyel.

Német aranyérem született az 1500 méteres férfi gyorsúszás döntőjében: a német Jan Wolfgarten nagy fölénnyel, 14:20.44-es idővel nyerte meg a finálét.

Verrasztó Dávid (15:08.49) az utolsó, 10. helyen zárt a délutáni futamban, eredménye összesítésben a 17. helyhez volt elég. A délelőtti futamban indult Gyurta Gergely 14:46.39-es idejével a 11. helyen zárt.

Nem jutott be a női 50 méteres hátúszás döntőjébe Szepesi Nikolett, mivel 27.83-as időeredménye összesítésben a 16. helyhez volt elég.

Sanja Jovanovic révén horvát aranyérem született a női 50 méteres hátúszás döntőjében, 25.70-es ideje új világcsúcs.

A férfi 50 méteres mellúszás döntőjét a norvég Aleksander Hetland 26.19-es idővel nyerte meg, a szerb Csaba Sziladji (26.31) bronzérmet szerzett.

Új világcsúcs született a 100 méteres férfi vegyes úszás középdöntőjében: a szlovén Peter Mankoc 19 századdal javította meg a korábbi csúcsot, és 50.76-os idejével az első helyen kvalifikálta magát a holnapi döntőbe. A korábbi világcsúcstartó, az orosz Szergej Feszikov (51.40) összesítésben a második helyen végzett.

A szombati nap utolsó döntőjében a Hinkelien Schreuder, Moniek Nijhuis, Inge Dekker, Ranomi Kromowidjojo összetételű holland női vegyesváltó aranyérmet szerzett 4x50 méteren.

A hollandok 1:42.69 perc alatt teljesítették a távot, a második helyen a svéd, a harmadikon az orosz váltó zárt.