Tokió 2020: „későn kelőknek” szeretettel – ez történt az éjjel az olimpián

Vágólapra másolva!
2021.07.29. 06:31
null
Folytassa, Cseh László! (Fotó: Tumbász Hédi)
Magyar idő szerint csütörtök hajnalban folytatódtak a 32. nyári olimpiai játékok Tokióban, s ezúttal is több magyar sportolóért szoríthattunk. A „későn kelők” kedvéért röviden felidézzük az elmúlt órákban történteket.

Első magyar sportolóként a női sportlövők sportpisztolyos számában Major Veronika jutott szerephez csütörtök hajnalban, s 281 körös teljesítménnyel a 42. helyen végzett a pontlövészetben, pénteken jön a folytatás.

Úszóink közül a világbajnoki címvédő Kapás Boglárka a 4. lett 200 pillangón. Cseh László újabb egy nappal meghosszabbította pályafutását, miután a 8. idővel döntőbe jutott a férfi 200 vegyesen. Németh Nándor az úszók királyszámában, a férfi 100 gyorson a 8. helyen végzett, míg férfi 200 háton Telegdy Ádám a 4. legjobb idővel került a pénteki döntőbe. A magyar női 4x200-as gyors váltó a 7. helyen csapott célba a fináléban. A hajnali úszódöntőkről bővebben itt olvashatnak.

A férfi egypárevezősöknél Pétervári-Molnár Bendegúz 5. lett elődöntős futamában, a B-döntőben folytatja.

Férfi vízilabda-válogatottunk egy jót gyakorolt Dél-Afrika ellen: 23–1-re győzött.

Női tőrcsapatunknak már kevésbé ment jól – sőt, a legkevésbé sem. Előbb a negyeddöntőben kikapott 45:32-re az olaszoktól, majd az alsóházi helyosztón Kanadától is (45:33-ra), így csak a 7. helyért léphet pástra reggel 8.10-től.

A cselgáncsozóknál a férfi 100 kilósok mezőnyében az első fordulóban Cirjenics Miklós mérkőzés nélkül jutott tovább, miután lett ellenfele nem állt ki ellene, a nyolcaddöntőben viszont ipponnal kikapott világbajnoki ezüst- és bronzérmes orosz ellenfelétől. Ezzel a magyar cselgáncsozók befejezték szereplésüket az olimpián.

Legfrissebb hírek

Szabó Katalin után Francia Zsuzsanna szobrát is felavatták Székesfehérváron

Egyéb egyéni
57 perce

Megvan a magyar keret az evezős beach sprint Eb-re

Egyéb egyéni
Tegnap, 10:07

Evezés: Szántó Évát beválasztották a nemzetközi szövetség végrehajtó bizottságába

Egyéb egyéni
2025.09.30. 09:09

Cselgáncs World Tour: négy magyar Grand Prix-érem Csingtaóból, egy ezüst Prágából

Egyéb egyéni
2025.09.28. 17:48

Pétervári-Molnár Bendegúz 15. lett az evezős-világbajnokságon

Egyéb egyéni
2025.09.26. 07:10

Evezős vb: Fehérvári Eszter 13. lett

Egyéb egyéni
2025.09.25. 08:09

Pétervári-Molnár Bendegúz C-döntőbe került az evezős vb-n

Egyéb egyéni
2025.09.24. 07:23

Evezős-vb: Fehérvári Eszter a C-döntőbe került

Egyéb egyéni
2025.09.23. 06:56
Ezek is érdekelhetik