Babos Tímea azzal az olimpiai bajnok és hétszeres Grand Slam-győztes Mate Paviccsal (férfi párosban mind a négy nagy tornát megnyerte egyszer, vegyes párosban csak a Roland Garros hiányzik a gyűjteményéből) szerepel együtt Wimbledonban, akitől a 2018-as Australian Open döntőjében kikapott vegyes párosban. Akkor a magyar játékos az indiai Rohan Bopanna oldalán játszott, a horvát teniszező pedig a kanadai Gabriela Dabrowskival alkotott egy párt, és utóbbi duó 2:6, 6:4, 11–9-re nyert.
A magyar, horvát kettős a második körben, azaz a nyolcaddöntőben remekül, 3:0-val kezdett David Stevenson és Maia Lumsden ellen, és ugyan 5:2-nél nem sikerült kihasználnia az első szettlabdát, Pavic adogatása mellett lezárta a játszmát – összességében a harmadik lehetőségből. A második felvonás során 3:3-ig mindkét fél magabiztosan hozta az adogatójátékát, majd Babosék a harmadik sansszal élve brékeltek. 5:4-nél Pavic adogathatott a mérkőzéséért, és love game-mel sikerült lezárnia a pontosan egy órán át tartó találkozót.
Babosékra a negyeddöntőben az Andrea Vavassori, Sara Errani 3. helyen kiemelt olasz duót 3:6, 7:6 (8–6), 6:2-vel kiejtő Jackson Withrow, Irina Hromacsova (akivel Stollár Fanny nyolcaddöntős a női párosok versenyében) amerikai, orosz kettős vár.
WIMBLEDON, LONDON (53.550 millió font, fű)
VEGYES PÁROS, 2. FORDULÓ
Mate Pavic, Babos Tímea (horvát, magyar, 8.)–David Stevenson, Maia Lumsden (britek) 6:3, 6:4