Tenisz: Gálfi Dalma egyesben a nyolcad-, párosban a negyeddöntőben búcsúzott Antalyában

Vágólapra másolva!
2025.03.27. 17:17
Gálfi Dalma (Fotó: Getty Images)
A magyar bajnok Gálfi Dalma kiesett a nyolcaddöntőben az Antalyában zajló, 115 ezer dollár összdíjazású salakpályás női challenger-tenisztornán.

A világranglistán 161. játékos a szlovén Tamara Zidansekkel csapott össze csütörtökön, aki jelenleg ugyan csak 170. a WTA rangsorában, de legjobbjaként három évvel ezelőtt a 22. helyen állt. A két teniszező korábban egyszer találkozott egymással, a 2018-as dubai viadal nyolcaddöntőjében Zidansek mindössze két játékot engedélyezett Gálfinak (6:1, 6:1).

Ezúttal szorosabban alakult a csatájuk, de ismét a szlovén nyert. Az első szettben háromszor brékelte Gálfit, miközben a saját adogatójátékát „csak” kétszer vesztette el, míg a másodikban 2:4-es hátrányból fordította meg az állást. A mérkőzés 1 óra 46 percig tartott.

Gálfi párosban sem járt szerencsével, az orosz Kamilla Rahimovával az oldalán kikapott a Prarthana Thombare, Cseng Vu-suang indiai, kínai duótól. 

WTA-TORNA, ANTALYA
EGYES, NYOLCADDÖNTŐ
Tamara Zidansek (szlovén)–Gálfi Dalma 6:4, 6:4
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Thombare, Cseng Vu-suang (indiai, kínai)–Gálfi, Rahimova (magyar, orosz) 7:6 (8–6), 6:1

 

Legfrissebb hírek

Iga Swiatek: Nem is álmodtam arról, hogy nyerhetek itt Wimbledonban, annyira távolinak tűnt

Tenisz
3 órája

6:0, 6:0! Swiatek kiütötte Anisimovát a wimbledoni döntőben

Tenisz
6 órája

Wimbledon: 89 év után brit siker férfi párosban

Tenisz
8 órája

Anisimova legyőzte a világelsőt, és először döntős Wimbledonban

Tenisz
2025.07.10. 17:30

Megdőlt a magyar győzelmi csúcs Wimbledonban

Tenisz
2025.07.10. 15:57

Gálfi Dalma feladta a bastadi negyeddöntőt

Tenisz
2025.07.10. 11:57

Gálfi Dalma bejutott a negyeddöntőbe a bastadi tenisztornán

Tenisz
2025.07.09. 17:33

Bejelentette visszavonulását a tenisz egyik legszínesebb egyénisége

Tenisz
2025.07.09. 16:21
Ezek is érdekelhetik