Négy selejtezős került a negyeddöntőbe a tenisz magyar bajnokságon

Vágólapra másolva!
2024.12.19. 18:24
Jilly Ádám is nyert (Fotó: Facebook/Hungarian Tennis)
A férfiaknál három, a nőknél pedig egy, a selejtezőben indult játékos került be a pénteki negyeddöntőbe a Balatonfüreden zajló tenisz magyar bajnokság csütörtöki nyitó napján.

 

A férfiaknál Kisantal Botond, Makk Péter, Kincses Kolos és Jilly Ádám csatlakozott a legjobbakhoz a múlt hétvégén a budapesti Nemzeti Edzésközpontban rendezett kvalifikációban, s közülük Makk, Kincses és Jilly sikerrel vette csütörtökön a nyolcaddöntőt is a balatonfüredi Forrás Sportparkban.

Marozsán Fábián, Fucsovics Márton, Piros Zsombor és Fajta Péter csak a nyolc között kapcsolódik majd be a küzdelmekbe. Fucsovics Jillyvel kerül szembe, Pirosra Makk vár, Marozsán Kincsessel csap össze, míg Fajta ellenfele Boros Attila lesz. Az első helyen kiemelt Marozsán és a másodikként rangsorolt Fucsovics csak a vasárnapi fináléban találkozhat.

A nőknél Bondár Anna, Gálfi Dalma, Babos Tímea és Tóth Amarissa erőnyerő, azaz csak pénteken kezdi meg szereplését. A csütörtöki nyolcaddöntőben Varga Viktória volt az egyetlen selejtezős, aki a nyolc közé tudott jutni, ott majd Bondár Anna lesz az ellenfele. A korosztályos válogatott Nemcsek Gréta készülhet Tóth Amarissa ellen, Nagy Adrienn ellenfele a negyeddöntőben Babos Tímea lesz, míg Gálfi Dalma Bíró Melindával csap össze az elődöntőért.

A kemény pályán sorra kerülő torna összdíjazása 20 millió forint, a győztes négymilliót kap.

TENISZ, MAGYAR BAJNOKSÁG, BALATONFÜRED
Nyolcaddöntő
Férfiak
Makk Péter–Füle Mátyás 6:3, 6:4
Boros Attila–Kisantal Botond 6:3, 6:4
Jilly Ádám–Kis Balázs 6:4, 6:2
Kincses Kolos–Madarász Gergely 6:3, 6:3

Nők
Nagy Adrienn–Benke-Giosanu Izabella 6:2, 6:1
Bíró Melinda–Molnár Kitti 7:6 (7–3), 6:3
Varga Viktória–Bartha Panna 3:6, 6:4, 10–5 – döntő rövidítés
Nemcsek Gréta–Wiandt Viktória 6:2, 6:0

 

Legfrissebb hírek

Bondár Anna nehéz első szett után jutott tovább Varsóban

Tenisz
2025.07.29. 19:18

Marozsán Fábián könnyed győzelemmel kezdett Torontóban

Tenisz
2025.07.29. 08:30

Férfi kézilabda: nem kell Isztambulba utaznia a Balatonfürednek

Kézilabda
2025.07.28. 16:56

Marozsán és Bondár is rontott a világranglistán

Tenisz
2025.07.28. 09:33

Leylah Fernandez 70 perc alatt lemosta Anna Kalinszkaját a washingtoni döntőben

Tenisz
2025.07.27. 22:34

Udvardy a negyeddöntőben búcsúzott Palermóban

Tenisz
2025.07.25. 22:45

„Csípős Fritzy” a kortársai nyomában – sztárportré Taylor Fritzről

Képes Sport
2025.07.25. 20:26

Piros Zsombor szettelőnyről búcsúzott a svájci tenisztornán

Tenisz
2025.07.25. 17:18
Ezek is érdekelhetik