Andy Murray új ötleteket hozott Djokovics edzésmunkájába

MTI/B. A.MTI/B. A.
Vágólapra másolva!
2024.12.29. 13:46
Andy Murray (balra) új ötleteket hozott Novak Djokovics életébe (Fotó: Getty Images)
Új ötleteket hozott a 24-szeres Grand Slam-tornagyőztes Novak Djokovics edzésmunkájába Andy Murray, aki novemberben csatlakozott a szerbek korábbi teniszvilágelsőjének szakmai stábjához.

„Az egyik legnagyobb riválisomként egyedi meglátásai vannak a játékomról. Ismeri az erősségeimet és a gyengeségeimet is, akárcsak a mezőny többi tagjáét. Új nézőpontot hozott, amiből rengeteget fogok profitálni a pályán” – mondta a 37 éves sztárjátékos a hétfőn rajtoló brisbane-i tornát felvezető sajtótájékoztatón.

Djokovics – aki az elmúlt időszakban tíz napot készült Murrayvel – 2009 óta először indul az ausztráliai viadalon, január második felében, a melbourne-i ausztrál nyílt bajnokságon pedig pályafutása 25. GS-trófeájáért száll majd harcba azok után, hogy idén egyik nagy tornát sem sikerült megnyernie, ugyanakkor Párizsban olimpiai aranyéremmel vigasztalódott. 

„Nemrég még ő is játszott, így sokat tud a mezőnyről. Nagyon várom a közös munka folytatását. Hasonló a mentalitásunk, biztos vagyok abban, hogy jól ki fogunk jönni egymással” – tette hozzá skót riválisát méltatva a szerb teniszező.

Djokovics és a párizsi ötkarikás játékok után visszavonult Murray egyelőre az Australian Open végéig állapodott meg a közös munkáról. A skótok kétszeres olimpiai bajnok korábbi világelsője Brisbane-ben nem lesz ott a szerbbel, akihez a melbourne-i GS előtt csatlakozik majd.

Az ausztrál nemzetközi bajnokságot január 12. és 26. között rendezik.

 

Legfrissebb hírek

Djokovics kiejtette a Piros Zsombort búcsúztató amerikait; visszalépett az 5. kiemelt a US Openen

Tenisz
8 órája

Nem sikerült átmenteni a winston-salemi formát, Fucsovics búcsúzott a US Openen

Tenisz
2025.08.26. 19:20

Piros Zsombor: Két gyógyszerrel is migrénes fejfájás gyötört

Tenisz
2025.08.25. 10:40

US Open: máris búcsúzott a korábbi győztes; Djokovics hozta a kötelezőt

Tenisz
2025.08.25. 08:21

Fucsovics előre megmondta Pirosnak, most jön el az ideje

Tenisz
2025.08.24. 16:24

Fucsovics Márton: Igaz, hogy az idősebb generációhoz tartozom, de még mindig itt vagyok

Tenisz
2025.08.24. 07:43

Fucsovics remekelt a fináléban is, két szettben megnyerte a winston-salemi torna döntőjét!

Tenisz
2025.08.24. 01:02

Piros Zsombor ismét nyert a US Open selejtezőjében, először szerepelhet Grand Slam-főtáblán

Tenisz
2025.08.22. 21:19
Ezek is érdekelhetik