Coco Gauff nyerte meg a pekingi WTA-tornát

I. SZ.I. SZ.
2024.10.06. 15:01
Coco Gauff már nyolc WTA-trófeánál tart (Fotó: Getty Images)
Az amerikai Coco Gauff nyerte meg a pegingi WTA-tornát, miután a vasárnapi döntőben 6:1, 6:3-ra legyőzte a cseh Karolína Muchovát.

Gauff a pekingi kemény pályás tornán Oszaka Naomi, Julija Sztarodubceva és Paola Badosa ellen is hátrányból nyert, a 15 ezer néző előtt játszott döntőben azonban esélyt sem adott ellenfelének, aki 14 nyerő ütés mellett 24 ki nem kényszerített hibát követett el. Ez az arány Gauff esetében 24:8 volt, azaz az egy és negyedórás meccsen minden tekintetben ellenfele fölé nőtt. Kettejük eddigi három meccsén Muchová még szettet sem nyert.

A 20 éves Gauff második 1000-es WTA tornáját nyerte meg a tavalyi cincinnati viadal után, kilenc WTA-fináléjából csak egyet vesztett el, még a 2022-es Roland Garros-döntőt Iga Swiatekkel szemben.

Az is biztossá vált, hogy a US Open tavalyi győztese a világranglistán megelőzi Jessica Pegulát, és feljön az ötödik helyre.