Tenisz: Gálfi Dalma elődöntős a 's-hertogenboschi tornán

2024.06.14. 13:00
Bejutott az elődöntőbe Gálfi Dalma (Fotó: Getty Images)
Gálfi Dalma bejutott az elődöntőbe a hollandiai 's-Hertogenbosch városában zajló füves pályás tenisztorna 267 ezer euró (105 millió forint) összdíjazású női versenyében.

A világranglista 138. helyezettje pénteken a szerb Alekszandra Kruniccsal (400.) találkozott, akit korábban a top 40-ben is jegyeztek a WTA-rangsorban.

Egymás elleni mérlegük 1–1-re állt, és bár harmadik összecsapásuk a moszkvai születésű rivális gyors brékjével indult, Gálfi 3:5 után sorozatban négy játékot nyerve megszerezte a vezetést. A második szettben a 25 éves magyar teniszező egyből elvette a 31 esztendős Krunics szervajátékát, és mivel a bréket sikerrel végigvitte, 1 óra 25 perc után fogadhatta ellenfele gratulációját.

Gálfi a 2021-es budapesti torna óta először jutott elődöntőbe WTA-viadalon, a négy között pedig a kanadaiak Grand Slam-győztese, Bianca Andreescu vár rá.