Swiatek negyven perc alatt jutott a legjobb nyolc közé a Roland Garroson

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.06.02. 12:01
Iga Swiatek gémet se vesztett a Roland Garros negyedik fordulójában (Fotó: Getty Images)
A világelső Iga Swiatek negyven perc alatt legyőzte az orosz Anasztaszija Potapovát, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé a Roland Garroson, a francia nyílt teniszbajnokságon.

A világelső Iga Swiatek az orosz Anasztaszija Potapova ellen játszott a 4. fordulóban. A címvédő lengyel az első játszmát 19 perc alatt lerendezte, mindössze három labdamenetet engedett Potapovának.

A második szett is hasonló játékot mutatott. Swiatek mindháromszor nullára hozta adogatását, emellett mindháromszor brékelte az oroszt, így negyven perc alatt gémveszteség nélkül jutott a legjobb nyolc közé. „Nagyon fókuszáltam és nem néztem az eredményt. Igen, valóban nagyon gyorsan lement, nagyon fura” – mondta a meccset követően a háromszoros Roland Garros-bajnok játékos.

A világelső lengyel ellenfele Markéta Vondrousová lesz, aki szintén kétszettes győzelmet aratott. Pedig jól kezdett Olga Danilovics és már 3:0-ra vezetett az első játszmában, ekkor viszont megtalálta saját ritmusát az 5. kiemelt cseh és 6:4, 6:2-s győzelmével továbbjutott.

A világranglista-3. Coco Gauff negyedik meccsét is könnyedén nyerte. Elisabetta Cocciaretto az első játszmában csak 5:0-nál tudott gémet nyerni, és ugyan a második szett elején brékelt is, de a 20 éves amerikai nem remegett meg és egy óra alatt lezárta a meccset.