Piros Zsombor kikapott a wimbledoni torna selejtezőjének első fordulójában

2024.06.24. 21:04
A világranglista 183. helyét elfoglaló magyar teniszező döntő szett rövidítésben maradt alul a 130. helyen álló Stefano Napolitanóval szemben.

A 24 éves magyar – aki tavaly a kvalifikáció harmadik köréig jutott a londoni Grand Slam-versenyen – remekül kezdett, két brékkel 5:0-ra elhúzott, és 22 perc elteltével már szettelőnyben volt. A folytatás az olaszé volt, aki 2:2 után már nem vesztett gémet, és 25 perc alatt kiegyenlített. Az utolsó felvonásban Piros 2:1-nél brékelt, a 29 éves ellenfél viszont 4:4-nél utolérte, majd a magyar 5:4-nél a meccsért adogatott, de nem járt sikerrel. A fordulatos, 1 óra 47 percig tartó találkozó a 10 nyert pontig tartó döntő rövidítésbe torkollott, amelyben egy hajszálnyival Napolitano volt jobb.

Kedden magyar részről Bondár Anna, Gálfi Dalma és Udvardy Panna is bemutatkozik a wimbledoni selejtezőben.