A Gauff, Siniaková duó nyerte a női párosok döntőjét

H. Á.H. Á.
2024.06.09. 13:52
Gauff (balra) és Siniaková a trófeával (Fotó: Getty Images)
A Cori Gauff, Katerina Siniaková amerikai, cseh duó nyerte meg a francia nyílt teniszbajnokság vasárnapi döntőjét a női párosok mezőnyében.

Az ötödikként rangsorolt duó két játszmában, 110 perces mérkőzésen győzte le a 11. helyen kiemelt Sara Errani, Jasmine Paolini olasz párost. Gauff egyesben címvédő az amerikai nyílt bajnokságon, párosban viszont először nyert Grand Slam-tornát, míg Siniakovának ez volt a nyolcadik – Párizsban a harmadik – sikere.

Jamine Paolini a női egyes döntőjében is érintett volt szombaton – ott a negyedszer is Garros-bajnok Iga Swiatektől kapott ki két játszmában. A 28 éves olasz oldalán Sara Erranival indult párosban, aki egyébként ötszörös Grand Slam-győztes: az Australian Opent kétszer, a másik hármat egyszer nyerte meg, igaz, Párizs 2012-ben diadalmaskodott, s a legutóbbi GS-torna-diadala 2014-ben volt.

ROLAND GARROS, PÁRIZS (salak, 53 478 000 euró)
NŐI PÁROS, DÖNTŐ
Cori Gauff, Katerina Siniaková (amerikai, cseh, 5.)–Sara Errani, Jasmine Paolini (olasz, 11.) 7:6 (7–5), 6:3