Roland Garros: Gálfi Dalma két szoros szettben kikapott a 32. helyen kiemelttől

B. D. K.B. D. K.
2024.05.26. 19:11
Gálfi Dalma nagyot küzdött, de kikapott (Fotó: Getty Images, archív)
A szerencsés vesztesként főtáblára jutó Gálfi Dalma két szoros szettben kikapott a 32. helyen kiemelt cseh Katerina Siniakovától a francia nyílt teniszbajnokság (Roland Garros) női egyes versenyének 1. fordulójában.

Mindkét játékos magabiztos adogatójátékkal kezdte a meccset, aztán az első szünet után, 2:1-es Gálfi Dalma-vezetésnél a magyar lány az első bréklabdáját kihasználta. Brékjét azonban nem sikerült megerősítenie, Katerina Siniaková rögtön visszavette az adogatását, majd utána egyenlített (3:3). Sajnos a cseh játékos nyerte a következő játékot is, így 4:3-nál már ő volt brékelőnyben. Ezután ismét Siniaková szerválhatott, de 40:40-nél eleredt az eső, ezért félbehagyták a meccset.

Fordulatokban nem volt hiány a kényszerszünet után sem. Gálfi rögtön visszabrékelt (4:4), utána hozta is a szerváját, de 5:5-nél ismét elbukta, ahogy a játszmát is. 5:7

A második szett még szorosabb volt: Gálfi 4:1-re vezetett, aztán Siniaková két brékkel 5:4-re fordított, és a meccsért adogathatott. Ekkor Gálfi semmire visszabrékelt, és nem sokkal később jöhetett a rövidítés. A cseh lány ebben jobb volt, és a játszmát behúzva megnyerte a mérkőzést. 6:7

Vasárnap a magyarok közül még Marozsán Fábián lép pályára a kahaz Mihail Kukuskin ellenfeleként.