Tenisz: Gálfi a főtábla küszöbén San Diegóban

2024.02.25. 08:39
A világranglistán 134. Gálfi Dalma a 118. helyezett japán Hontama Maj ellen juthat főtáblára San Diegóban (Fotó: Getty Images)
Gálfi Dalma bejutott a selejtező második, egyben utolsó fordulójába a San Diegóban zajló, 922 ezer dollár (332 millió forint) összdíjazású kemény pályás női tenisztornán.

A világranglistán 134. magyar játékos – akit kilencedikként emeltek ki a szervezők a kvalifikációban – szombaton 6:3, 7:5-re megverte a 260. helyen álló holland Lesley Pattinama Kerkhovét, a találkozó 1 óra 27 percig tartott.

A 25 éves balatonfüredi teniszezőre a főtábláért az ötödikként rangsorolt japán Hontama Maj (118.) vár a WTA 500-as besorolású kaliforniai versenyen.

LOS CABOS-I TENISZTORNA: THOMPSON AZ EGYES ÉS PÁROS DÖNTŐBEN IS LEGYŐZTE RUUDOT

Az ausztrál Jordan Thompson nyerte meg az egymillió dollár (360 millió forint) összdíjazású Los Cabos-i kemény pályás férfi tenisztornát, mivel a szombati döntőben legyőzte Casper Ruudot.

A világranglistán 40. bajnok pályafutása első trófeáját hódította el, 6:3, 7:6 (7–4)-re verve a 12. helyezett norvégot. Előzőleg a négy között is bravúrral jutott tovább, a 6. helyen álló német Alexander Zverevet búcsúztatva.

A 29 éves Thompson diadala azzal vált teljessé, hogy a páros fináléban is legyőzte skandináv riválisát: honfitársával, Max Purcell-lel 7:6 (7–1), 6:3-ra bizonyultak jobbnak Ruudnál és az amerikai William Blumbergnél.