Bondár Annáék a nyolc között búcsúztak párosban a kolozsvári tenisztornán

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
2024.02.08. 11:59
Bondár Anna (Fotó: Dömötör Csaba, archív)
Nem jutott be a legjobb négy közé a Bondár Anna, Kimberley Zimmermann kettős a 267 ezer dollár (körülbelül 95 millió forint) összdíjazású kolozsvári női tenisztorna párosversenyében, miután a csütörtöki negyeddöntős meccsén döntő rövidítésben kikapott.

A negyedik helyen kiemelt magyar, belga duó 1 óra 27 perc alatt maradt alul az Elixane Lechemia, Olivia Nicholls francia, brit kettőssel szemben.

A meccset Bondár Annáék kezdték rosszabbul, az első szettet 6:3-ra elveszítették, a folytatásban viszont ugyanilyen arányban nyerték a második játszmát, így következhetett a döntő rövidítés. A rivális páros gyorsan elhúzott 6–1-re, s bár Bondárék 8–6-ig felkapaszkodtak, innen az ellenfél lezárta a mérkőzést.

Bondár a kolozsvári tornán egyesben az első fordulóban esett ki kedden.

TENISZ
WTA KOLOZSVÁR
PÁROS, NEGYEDDÖNTŐ
Elixane Lechemia, Olivia Nicholls (francia, brit)–Bondár Anna, Kimberley Zimmermann (magyar, belga, 4.) 6:3, 3:6, 10–6 – döntő rövidítés