Australian Open: Bondár Anna is sikerrel vette az első selejtezőt

MTI/B. D. K.MTI/B. D. K.
Vágólapra másolva!
2024.01.09. 10:01
null
Bondár Anna továbbjutott (Fotó: Getty Images)
Valkusz Máté és Gálfi Dalma után Bondár Anna is sikerrel vette a selejtező első fordulóját az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

 

A világranglistán elfoglalt helyezések alapján előzetesen úgy tűnt, Bondár Annának, a kvalifikáció 11. kiemeltjének lehet a legkönnyebb dolga a kedden pályára lépő magyarok közül. Riválisa, a 38 éves tajvani Hszie Szu-vej egyesben karrierje legjobbjaként 23. helyen is állt még 2013-ban, jelenleg viszont csak a 712. és az utóbbi években már leginkább párosban ért el kiemelkedő eredményeket, tavaly a Roland Garroson és Wimbledonban is diadalmaskodott.

A mérkőzés ugyanakkor egyáltalán nem volt sima, az első játszmában 3:3 után a tajvani el tudta nyerni ellenfele adogatását, majd 5:4-es vezetésénél a szettért adogathatott. Bondár ekkor azonban megrázta magát, egyenlített, később pedig a rövidítést összességében simán nyerte.

A második szett első játékában Bondár Annának három bréklabdája is volt, de egyiket sem tudta kihasználni, egészen 4:4-ig mindkét játékos könnyedén nyerte saját adogatását. A végjátékban aztán ismét a magyar teniszező koncentrált jobban, elnyerte a tajvani szerváját, majd a sajátjánál második meccslabdáját kihasználva lezárta az 1 óra 37 perces összecsapást.

„Elég kellemetlen stílusú ellenfelet kaptam, aki kiszámíthatatlan és nem adott ritmust, türelmesnek kellett lennem – kezdte értékelését Bondár a szövetség közösségi oldalán. – A fontos pillanatokban jól szerváltam, ami sokat segített. A következő ellenfelem az ausztrál Ivana Popovic lesz, akit nem ismerek, de felkészülünk majd belőle.”

A főtáblára jutáshoz három meccset kell nyerni.

AUSTRALIAN OPEN (76.5 millió ausztrál dollár, kemény pálya)
NŐI EGYES
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Bondár Anna (11.)–Hszie Szu-vej (tajvani) 7:6 (7–3), 6:4

Korábban
Gálfi Dalma (29.)–Szofija Lanszere (orosz) 3:6, 6:4, 6:2

FÉRFI EGYES
SELEJTEZŐ, 1. FORDULÓ

Valkusz Máté–Vu Tung-lin (tajvani) 7:6 (7–0), 6:4

Legfrissebb hírek

Népsport: Taróczy és Günthardt Wimbledonban is a csúcson

Népsport
1 órája

Novak Djokovics a 100. győzelmét aratta Wimbledonban

Tenisz
15 órája

Marozsán párosban is búcsúzott Wimbledonban

Tenisz
19 órája

Sinner megállíthatatlan, szettveszteség nélkül nyert harmadszor is

Tenisz
20 órája

Wimbledon: Stollár párosban, Babos vegyes párosban jutott tovább

Tenisz
21 órája

Ötven éve lett Arthur Ashe a „fehér sport” úttörője

Népsport
Tegnap, 9:26

Gálfi nagyot küzdött, de kikapott a 13. kiemelttől Wimbledonban

Tenisz
2025.07.04. 14:34

Marozsán Fábián: Egyesben sokat hibáztam, párosban jól játszottunk

Tenisz
2025.07.04. 08:01
Ezek is érdekelhetik