Aus. Open: Sinner parádés játékkal állította meg Djokovicsot és döntős

2024.01.26. 08:10
Jannik Sinner szinte esélyt sem hagyott Novak Djokovicsnak és döntős az Australian Openen (Fotó: Getty Images)
Parádés játékkal ejtette ki a világelső, 24-szeres Grand Slam-győztes Novak Djokovicsot a negyedik kiemelt Jannik Sinner az Ausztrál nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, megtörve ezzel a szerb 33 mérkőzés óta tartó melbourne-i veretlenségi sorozatát.

A 25. Grand Slam-győzelmére és 11. Australian Open-diadalára készülő Novak Djokovics nehezen kapta el Sinner ritmusát, az olasz ugyanis az első szettet úgy nyerte könnyedén, mindössze 36 perc alatt, hogy három bréklabdájából kettőt használt ki és a 6:0-tól sem állt távol. 6:1

A szerb a második játszmát már jobban kezdte, de második és negyedik adogatását is elveszítette, miközben Sinner első három szervajátékát könnyedén nyerte meg, s bár első játszmalabdáját még nem, a másodikat már kihasználta és karnyújtásnyira került pályafutása első Grand Slam-döntőjétől. 6:1, 6:2

A harmadik szett már Djokovics részéről is azt hozta, amit várhattunk tőle. Noha rögtön az első gémben bréklabdája volt Sinnernek, a szerb ezt hárította és most már nem rontotta el saját szerváit. De ez önmagában kevés volt, az olasz ugyanis továbbra sem bukott adogatóként, ráadásul a rövidítésben 4–2-es hátrányból fordított, igaz, a meccslabdáját nem tudta kihasználni, Djokovics egymás után három pontot szerezve behúzta a szettet és szépített, miközben az olasz a tornán első játszmáját veszítette el. 6:1, 6:2, 6:7 (6–8)

A szerb jó játéka azonban a negyedik szettre már nem tartott ki, a kiválóan szerváló olasz a háló túloldalán is remekelt, első három bréklabdáját még nem tudta kihasználni, ám a negyediket már igen, 4:1 után pedig kiszerválhatta Djokovicsot és ezt meg is tette, így pályafutása első Grand Slam-döntőjébe jutott be, megtörve a szerb 2018. január 22. óta tartó, 33 mérkőzésből álló melbourne-i győzelmi sorozatát. 6:1, 6:2, 6:7 (6–8), 6:3

2024 Australian Open - Day 13
Jannik Sinner megtörte Novak Djokovics győzelmi sorozatát (Fotó: Getty Images)

Jannik Sinner a döntőben a harmadik kiemelt orosz Danyiil Medvegyev és a hatodikként rangsorolt német Alexander Zverev párharcának győztesével csap össze.

AUSTRALIAN OPEN, MELBOURNE (kemény pálya, 86 500 000 ausztrál dollár)