Tenisz: Pegula az első döntős a WTA-világbajnokságon

2023.11.05. 09:19
Jessica Pegula jó barátnőjét, Cori Gauffot legyőzve döntős a WTA-vb-n (Fotó: Getty Images)
Az amerikai Jessica Pegula jutott be elsőként a döntőbe a Cancúnban zajló női tenisz-világbajnokságon.

Az amerikai játékos honfitársát, a US Open-győztes Cori Gauffot verte 6:2, 6:1-re a szombati elődöntőben.

A fináléban a világelső Arina Szabalenka vagy Iga Swiatek lesz az ellenfele, a fehérorosz és a lengyel teniszező csatája eső miatt az első szett elején félbeszakadt és vasárnap folytatják. Emiatt a szervezők úgy döntöttek, hogy hétfőre halasztják a döntőt.

Pegula veretlenül került a négy közé, ahol ismét bizonyította, hogy bombaformában van, a 64 perces mérkőzésen hatszor is elvette riválisa – egyben jó barátnője – adogatójátékát, a sajátját pedig csak egyszer veszítette el.

Sloane Stephens 2018-as menetelése óta először lesz amerikai döntős az évzáró tornán.

A keménypályás viadal összdíjazása kilencmillió dollár (3.1 milliárd forint), ebből a győztes – amennyiben egyetlen mérkőzést sem veszít – a trófea mellett hárommilliót vihet haza.