Tenisz: Medvegyev a második meccsét is megnyerte a vb-n

2023.11.15. 23:56
Medvegyev nagy esélyese a vb-nek.
Második meccsét is megnyerte Danyiil Medvegyev a torinói ATP tenisz-világbajnokságon. Az orosz játékos két szettben győzött a német Alexander Zverev ellen.

Az első szett rövidítésben dőlt el, Zverevnek hiába volt játszmalabdája, elhibázta, Medvegyev pedig kihasználta a lehetőséget és 9–7-re megnyerte az első szettet.

A második is hasonlóan alakult, Zverev 4:4 után elvehette volna ellenfele adogatását, ám a kulcspillanatban ezúttal is ő húzta a rövidebbet. Medvegyev hárított, majd brékelt, végül ismét hozva saját adogatását 6:4-re megnyerte ezt a játszmát is – ezzel a második győzelmét aratta a vb-n.

TENISZ
ATP-VILÁGBAJNOKSÁG, TORINO
Piros csoport, 2. forduló
Danyiil Medvegyev (orosz)–Alexander Zverev (német) 7:6 (9–7), 6:4

Korábban
Carlos Alcaraz (spanyol)–Andrej Rubljov (orosz) 7:5, 6:2

A csoport állása: 1. Medvegyev 2 győzelem/0 vereség, 2. Zverev 1/1, 3. Alcaraz 1/1, 4. Rubljov 0/2