Tenisz: Bondárék meccslabdát hárítva jutottak a negyeddöntőbe

2023.03.01. 23:51
Bondárék bejutottak a negyeddöntőbe (Fotó: AFP)
Bondár Anna, oldalán Elena-Gabriela Rusével, mérkőzéslabdát hárítva, döntő rövidítésben jutott tovább a páros negyeddöntőjébe a 259 ezer dollár (93.2 millió forint) összdíjazású monterreyi kemény pályás női tenisztornán, míg Gálfi Dalma Danka Koviniccsal kiesett a páros nyolcaddöntőjében a 260 ezer dollár (94 millió forint) összdíjazású austini kemény pályás versenyen.

Az első helyen kiemelt magyar, román duó szerdán a Jesika Malecková, Deszpina Papamihail cseh, görög kettőssel találkozott. Az első szettet az ellenfél hozta, ám utána sikerült egyenlíteni. A döntő rövidítésben 9–8-nál Bondárék, majd 10–9-nél Maleckováék jutottak meccslabdához. Ám az 1 óra 38 perces csata utolsó három pontja a magyar, román párosé volt.

A magyar, montenegrói duó szerdán az új-zélandi Erin Routliffe és indonéz Aldila Sutjiadi második helyen kiemelt kettősével csapott össze, és 54 perc alatt két játszmában vereséget szenvedett.

MONTERREYI TENISZTORNA
PÁROS, NYOLCADDÖNTŐ

Bondár Anna, Elena-Gabriela Ruse (magyar, román, 1.)–Jesika Malecková, Deszpina Papamihail (cseh, görög) 2:6, 7:5, 12–10 (döntő rövidítés)

AUSTINI TENISZTORNA

Erin Routliffe, Aldila Sutjiadi (új-zélandi, indonéz, 2.)–Gálfi Dalma, Danka Kovinics (magyar, montenegrói) 6:2, 6:1