Tenisz: Fucsovics döntő játszmában kapott ki Bautistától

2023.02.21. 22:28
Fucsovics számára véget ért a dohai torna (Fotó: AFP)
Fucsovics Márton számára gyorsan véget ért a Dohában zajló közel másfél millió dollár összdíjazású kemény pályás tenisztorna, miután három szettben kikapott a torna 5. helyén kiemelt spanyol Roberto Bautistától.

A világranglistán 78. helyet elfoglaló magyar éljátékos és a kereken 50 hellyel előtte álló spanyol összecsapásán mindkét teniszező stabil adogatójátékkal kezdett, majd a negyedik játék után Fucsovics kétszer, Bautista egyszer vette el a másik adogatását, ám hiába került előnybe a magyar játékos, mert 5:4-nél a játszmáért adogatva Bautista remek fogadójátékkal visszajött a játszmába. Amely igencsak fordulatosra sikerült: Fucsovics már 3–0-ra és 4–1-re is vezetett, sőt, játszmalabdája is volt, de a spanyol nem hagyta magát, és 9–7-re megnyerte a tie-breaket, amivel szettelőnybe került.

A második szettben ismét rendíthetetlen adogatójátékot mutatott be mindkét fél, amit jól mutat, hogy az első tíz gém csupán egyetlen fogadóesélyt hozott – ezt Fucsovics nem tudta kihasználni. A tizenegyedik játékban, 5:5-nél aztán a spanyol is parlagon hagyott két bréklabdát, nem úgy viszont a magyar fiú, aki fogadóként semmire vette el Bautista adogatását 6:5-ös vezetésénél, vagyis megnyerte a második játszmát, így 66 perc alatt egyenlített.

A döntő játszmában Fucsovics ingott meg először, 3:3 után ugyan négy bréklabdát is hárított, de a spanyol az ötödiket kihasználva lépéselőnybe került. Utóbb kiderült, ez elég is volt Bautistának a végső sikerhez: 5:4-nél fogadóként két meccslabdát még kihasználatlanul hagyott, a következő adogatójátékban viszont lezárta a mérkőzést, s kettejük ötödik találkozóján harmadszor diadalmaskodott Fucsovics Márton felett.

ATP 250, DOHA (1 485 775 dollár, kemény pálya)