US Open: Gálfi Dalmáék párosban bejuttottak a nyolcaddöntőbe

MTI/L. M.MTI/L. M.
2022.09.03. 22:33
Gálfi Dalmáék a legjobb 16 között párosban (Fotó: Getty Images)
Gálfi Dalma és Bernarda Pera párosa bejutott a nyolcaddöntőbe a New Yorkban zajló kemény pályás tenisztornán, miután legyőzte kanadai és ausztrál ellenfelét.

Legyőzte a Leylah Fernandez, Daria Saville duót Gálfi Dalma és Bernarda Pera női párosban a US Open 2. fordulójában. Az első szettet tie-break után húzta be a kanadai és az ausztrál teniszező, ezt követően Gálfiék viszonylag könnyebben nyerték a második játszmát. A döntő szettben ismét tie-breakre került sor, ezt 12–10-re nyerte meg a magyar versenyző és párja, így bejutott a New Yorkban zajló torna nyolcaddöntőjébe.

US OPEN (60 millió dollár, kemény pálya)
2. FORDULÓ
NŐI PÁROS
Gálfi Dalma, Bernarda Pera (magyar, amerikai)–Leylah Fernandez, Daria Saville (kanadai, ausztrál) 6:7 (5–7), 6:3, 7:6 (12–10)

A női egyes tornán a csehPetra Kvitová az első szettet elveszítette a spanyol Garbine Muguruza ellen, és bár a második felvonást megnyerte, a döntő játszmában 2:5-ös hátrányba került. Az ugyancsak kétszeres Grand Slam-tornagyőztes spanyol játékos azonban nem tudta kiszerválni a meccset, majd 6:5-nél fogadóként két mérkőzéslabdája volt, végül nagy csatában, 2 óra 41 perc alatt mégis alulmaradt. Kvitováa nyolcaddöntőben Jessica Pegulával találkozik.