US Open: Gálfi Dalma bejutott a legjobb 32 közé, Fucsovics maratoni csatában esett ki

MTI/L. M.MTI/L. M.
2022.08.31. 22:21
Gálfi Dalma két szettben, 6:4, 6:0-ra legyőzte a világranglista 88. helyén álló Harriet Dartot az év utolsó tenisz Grand Slam-tornájának második fordulójában, ezzel bejutott a legjobb 32 közé. Fucsovics Márton több mint négy órás mérkőzésen maradt alul spanyol ellenfelével, Alejandro Davidovich Fokinával szemben.

Nagyon jól kezdte a meccset Gálfi Dalma a US Open második fordulójában, 4:0-ra is elhúzott az első játszmában, Harriet Dart azonban egyszer elvette az adogatását, emellett pedig hozta a sajátjait, így feljött 4:3-ra. A két teniszező ezután hozta a saját adogatásait, így a Gálfi 6:4-re megnyerte az első szettet.

A második játszma már sokkal simábban alakult, Gálfi sorozatban háromszor is elvette brit ellenfele adogatásai, így 6:0-ra megnyerte a szettet. A következő fordulóban a 18. helyen kiemelt Veronyika Kugyermetovával találkozik.

Gálfi Dalma pályafutása során először jutott el Grand Slam-tornán a harmadik fordulóig.

Az egyesben 23-szoros Grand Slam-győztes amerikai Serena Williams nemrég beszélt arról, hogy távolodik a tenisztől, s a jövőben szeretne az anyaságra és üzleti ügyeire, magánéletére koncentrálni. Mindezt sokan úgy értelmezték, hogy a US Open után búcsút int a sportágnak, a New York-i rajongók pedig már az első fordulóban megtöltötték a centerpálya, a 23 800 férőhelyes Arthur Ashe Stadion lelátóit. A mostani tornát megelőzően idén csupán három versenyen indult, összesen egy győzelmet aratott Williamstől előzetesen nem lehetett sokat várni, ám eddig remekel. Hétfőn simán nyert a nyitókörben, szerdán pedig az egyik favoritnak tartott észt teniszezőt verte két és fél órás küzdelemben, három szettben.

„Elég jó játékos vagyok” – adott Williams az újságíróknak egyszerű magyarázatot arra, hogy ilyen előzmények után miként volt képes legyőzni a világranglista második helyezettjét. A harmadik fordulóban Williams az ausztrál Ajla Tomljanoviccsal találkozik.

A férfiaknál Fucsovics Márton maratoni csatában szenvedett vereséget és búcsúzott a viadaltól. A magyar teniszező két szettben– az elsőben és az ötödikben– is tie-breakben maradt alul. A második játszmát követően úgy tűnt, a világranglista 39. helyezettje,Alejandro Davidovich Fokina megfoghatónak tűnik, ugyanis a Fucsovics előbb egyenlített, majd a vezetést is átvette. A negyedik játszmában mindegyik adogatását elveszítette, azonban a döntő szettre ismét feljavult a játéka, viszont egyszer sem tudta elvenni ellenfele adogatását, a tie-breakben pedig 10–3-ra kikapott.

A címvédő orosz Danyiil Medvegyev könnyed sikerrel jutott a 32 közé. A hatodik kiemelt kanadai Felix Auger-Aliassime számára ugyanakkor véget ért a verseny, miután simán kikapott a brit Jack Drapertől.

US OPEN (60 millió dollár, kemény pálya)

KORÁBBAN
Alejandro Davidovich Fokina (spanyol)–FUCSOVICS MÁRTON 7:6 (7–3), 5:7, 3:6, 6:0, 7:6 (10–3)
Carreno Busta (spanyol, 12.)–Bublik (kazah) 4:6, 6:4, 6:3, 7:6 (7–5)
Berrettini (olasz, 13.)–Grenier (francia) 2:6, 6:1, 7:6 (7–4), 7:6 (9–7)
De Minaur (ausztrál, 18.)–Garin (chilei) 6:3, 6:0, 4:6, 6:2
Moutet (francia)–Van De Zandschulp (holland, 21.) 6:4, 1:6, 6:2, 6:4
Murray (brit)–Nava (amerikai) 5:7, 6:3, 6:1, 6:0
Cachin (argentin)–Holt (amerikai) 1:6, 2:6, 6:1, 7:6 (7–1), 7:6 (10–6)
1. FORDULÓ (a 64 közé jutásért)
Carballes Baena (spanyol)–Munar (spanyol) 6:1, 6:3, 4:6, 6:2
Kubler (ausztrál)–Ymer (svéd) 5:7, 6:4, 6:2, 6:4

NŐK, EGYES

S. Williams (amerikai)–Kontaveit (észt, 2.) 7:6 (7–4), 2:6, 6:2
Gauff (amerikai, 12.)–Ruse (román) 6:2, 7:6 (7–4)
Szamszonova (orosz)–Fernandez (kanadai, 14.) 6:3, 7:6 (7–3)
Kugyermetova (orosz, 18.)–Zanevska (belga) 6:2, 6:3
Keys (amerikai, 20.)–Giorgi (olasz) 6:4, 5:7, 7:6 (10–6)
Riske (amerikai, 29.)–Osorio (kolumbiai) 6:4, 6:7 (5–7), 7:6 (10–5)
Rogers (amerikai, 31.)–Kuzmová (szlovák) 7:5, 6:1
Csang Suaj (kínai)–Schmiedlová (szlovák) 7:5, 6:1
Marino (kanadai)–Sznigur (ukrán) 6:3, 7:6 (7–5)
NŐK, PÁROS
1. FORDULÓ (a 32 közé jutásért)

BONDÁR ANNA, Greetje Minnen (magyar, belga)–Vang Hszin-jü, Csu Lin (kínai) 7:5, 3:6, 6:4