Tenisz: Bondár két szettben kikapott a világranglista-30.-tól

2022.03.04. 22:36
Bondár Anna a legjobb nyolc között búcsúzott Lyonban (Fotó: AFP – archív)
Bondár Anna két játszmában, 6:3, 6:3-ra kikapott a román Sorana Cirsteától a lyoni kemény és fedett pályás WTA 250-es tenisztorna negyeddöntőjében.

A 24 éves magyar lány a japán Mijazaki Juriko és a brit Katie Boulter legyőzésével jutott el a lyoni verseny negyeddöntőjéig, amelyben a torna második kiemeltje, a világranglista 30. helyén álló Sorana Cirstea várt rá. Bondár Anna korábban egyszer játszott a román hölggyel: a 2019-es budapesti tornán három szettben kikapott tőle.

A lyoni mérkőzésen Bondár az első brékhátrányát még ledolgozta – 0:2-ről 2:2-ről alakította az állást –, 2:4 után azonban már nem tudott egyenlíteni, noha 3:4-nél ő szerválhatott. Az első szettet Cirstea negyvenhárom perc játék után nyerte meg 6:3-ra.

A második felvonásban először a román játékos tudta hozni az adogatását (3:1), s utána már bréklabdáig sem engedte eljutni Bondár, aki 3:5-nél ismét elveszített az adogatását, így 1 óra 24 perc játék után kikapott.

A magyar hölgy a WTA élő rangsorában jelenleg a 76. helyen áll.

WTA 250-ES TORNA, LYON (239 477 dollár, kemény pálya)