Tenisz: Bondár meglepné Siniakovát Melbourne-ben

2022.01.04. 11:58
Bondár harmadik meccsére készülhet az év első női versenyén (Fotó: Getty Images)
Mint arról beszámoltunk, a Melbourne-ben zajló 239 477 összdíjazású kemény pályás WTA-tenisztornán a világranglistán 92. helyen álló Bondár Anna második meccsét is megnyerte a selejtezőben és főtáblára került, ahol az első fordulóban a rangsorban a 49. helyet elfoglaló cseh Katerina Siniaková lesz az ellenfele, akinek a játékát nem ismeri, de szeretné őt meglepni.

Bondár előbb hétfőn 6:3, 6:2-re megverte a svájci Leonie Küngöt, majd a főtáblára kerülésért kedden a japán Hontama Mai (150.) ellen győzött két játszmában 1 óra 36 perc alatt. A Hajdúszoboszló SE teniszezője a főtábla első fordulójában a világranglistán 49. cseh Katerina Siniakovával találkozik, akit a nyolcadik helyen emeltek ki a szervezők.

„Tudtam, hogy nem lesz könnyű meccs a japán lány ellen, a múlt év vége felé jó játékosokat győzött le” – idézte az MTI Bondár értékelését. „Jól szerváltam, és rá tudtam erőltetni a játékomat. Nem játszottam még a cseh lány ellen, és a játékát sem annyira ismerem, de felkészülök belőle, és remélem, meglepetést tudok szerezni” – tette hozzá a legjobb magyar teniszező, aki a január 17-én kezdődő Australian Openen pályafutása során először szerepelhet Grand Slam-torna főtábláján.

WTA-TORNA, MELBOURNE (239 477 dollár, kemény pálya)
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ

Bondár Anna (2.)–Hontama Mai (japán) 7:6 (7–4), 6:4

A címvédő Iga Swiatek magabiztos győzelemmel jutott be a második fordulóba az Adelaide-ben zajló, keménypályás tenisztorna női versenyében.

A Roland Garros 2020-as bajnoka kedden a hazai közönség előtt szereplő, selejtezőből érkezett Daria Saville-t verte, aki 421. a világranglistán.

Nyolcaddöntőbe jutott a két éve Australian Open-győztes amerikai Sofia Kenin is, a nyolcadik kiemelt ukrán Jelina Szvitolina ugyanakkor meglepetésre kikapott a 130. orosz Anasztaszija Gaszanovától.

WTA-TORNA, ADELAIDE (703 580 dollár, kemény pálya)