Tenisz: Djokovics játék nélkül negyeddöntős Párizsban

2021.11.04. 23:22
Djokovics játék nélkül jutott nyolc közé Párizsban (Fotó: AFP)
A világelső Novak Djokovics játék nélkül bejutott a negyeddöntőbe a Párizsban zajló férfi ATP-tenisztornán.

A szerb sztár – aki a második fordulóban Fucsovics Mártont búcsúztatta – azért lett „szabadnapos” a francia fővárosban, mert ellenfele, a közönségkedvenc Gaël Monfils közelítőizom-sérülés miatt nem áll ki ellene.

A 35 éves Monfils szerdán nagy csatában, 2:6, 7:6, 6:2-re legyűrte honfitársát, Adrian Mannarinót, és a 2 óra 20 perces meccs után az ultrahangos vizsgálat mikroszakadásokat mutatott ki a combjában.

A második helyen kiemelt orosz Danyiil Medvegyev és a negyedikként rangsorolt német Alexander Zverev is három játszmában jutott tovább a nyolcaddöntőből. Medvegyev az amerikai Sebastian Kordát győzte le 1 óra 51 perces mérkőzésen, míg az olimpiai címvédő Zverevnek a második szettben 6:5-nél két játszmalabdája volt a bolgár Grigor Dimitrov ellen, de ezeket nem tudta kihasználni, majd ellenfele a rövidítésben egyenlített, így a németnek is a harmadik felvonásban kellett kiharcolnia a továbbjutást, ami 2 óra 46 perc után sikerült neki.

ATP-TORNA, PÁRIZS (3 millió euró, kemény pálya)