Tenisz: Casper Ruud diadalmaskodott a kitzbüheli tornán

2021.08.01. 03:08
Casper Ruud lett a győztes Kitzbühelben (Fotó: AFP)
Az első helyen kiemelt norvég Casper Ruud nyerte meg a Kitzbühelben rendezett 481 ezer euró (174 millió forint) összdíjazású salakpályás férfi tenisztornát, így sorozatban harmadik viadalán diadalmaskodott – írja az MTI.

A világranglista 14. helyezettje a szombat éjszakai fináléban a 24 éves spanyol Pedro Martínezzel (97.) csapott össze, aki élete első ATP-döntőjében megszorongatta esélyesebb riválisát, a második játszmát meg is tudta nyerni, ám 134 perces csata végén veszített.

A 22 éves Ruud múlt vasárnap a svájci Gstaadban, az azt megelőző héten pedig a svédországi Bastadban hódította el a trófeát, így már 12 mérkőzés óta veretlen. Pályafutása során hetedszer játszott döntőt az ATP-sorozatban, és ötödször nyert.

Egyébként a norvég lett tíz év után az első teniszező, aki egymást követő három héten is tornát nyert.